دو روش جدید درمان کرونا به تایید سازمان بهداشت جهانی رسید!
سازمان بهداشت جهانی(WHO) با ادامه رکوردزنی موارد بستری کرونا در بیمارستان‌ها، دو روش درمانی جدید را توصیه کرد.

به گزارش علاج نیوز؛ سازمان بهداشت جهانی دو روش درمانی جدید را برای بیماری ناشی از ویروس کرونا تایید کرد چراکه موارد ابتلا به سویه اُمیکرون نظام سلامت در سراسر جهان را تحت فشار قرار داده است. کارشناسان این سازمان داروی عارضه آرتریت موسوم به بارسیتینیب (baricitinib) و داروی آنتی بادی سوتروویماب (Sotrovimab) را برای جلوگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از کرونا توصیه کرده‌اند.

کارشناسان اکیدا استفاده از داروی بارسیتینیب را به عنوان جایگزین مسدودکننده‌های اینترلوکین-۶ (IL-۶) در ترکیب با کورتیکواستروئید‌ها برای درمان بیماران بدحال کووید-۱۹ توصیه کردند. به گفته آنان استفاده از این دارو همراه با کورتیکواستروئید‌ها درمبتلایان به نوع شدید کووید-۱۹ منجر به افزایش احتمال طول عمر آنان و کاهش نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آیا داروی آسم در درمان کرونا موثر است؟

کارشناسان این سازمان همچنین پیشنهاد کردند که بارسیتینیب و مسدودکننده‌های گیرنده IL-۶ مانند توسیلیزوماب و ساریلوماب اثرات مشابهی دارند و تصمیم گیری در مورد تجویز آنان باید بر اساس مسائلی از جمله هزینه و تجربه پزشک باشد.

آنان همچنین سوتروویماب را برای مبتلایان به کووید خفیف که بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان هستند مانند افراد مسن و مبتلایان به بیماری‌های مزمن توصیه کردند. استفاده از این داروی آنتی بادی در مبتلایان به نوع خفیف بیماری، منجر به کاهش قابل توجه خطر بستری شدن در بیمارستان می‌شود. با این حال، طبق دستورالعمل صادر شده این دارو احتمالاً تاثیر کمی بر مرگ و میر و استفاده از دستگاه تنفس دارد.

اخبار داغ مرتبط:

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع امیکرون

گونه هیبریدی جدید ویروس کرونا در قبرس کشف شد!

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره سونامی ابتلا به سویه‌های جدید کرونا!