هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع امیکرون
تدروس ادهانوم درباره دست کم گرفتن سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون و افزایش تلفات هشدار داد.

به گزارش علاج نیوز؛ سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون اکنون به سویه غالب در بسیاری از کشور‌ها تبدیل شده؛ به طوری که شمار مبتلایان به گواه آمار سازمان بهداشت به صورت افسارگسیخته‌ای در جهان افزایش یافته است. 

سازمان جهانی بهداشت در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد سویه امیکرون قدرت سرایت پذیری بالایی دارد. اما حقیقت این است که نسبت به سویه دلتا کمتر منجر به بیماری شدید می‌شود. با این حال، این سویه به ویژه در افراد غیرواکسینه شده هنوز خطرناک است.

تدروس ادهانوم، مدیر سازمان جهانی بهداشت گفت: بیش از ۹۰ کشور در جهان موفق شده‌اند که بیش از ۴۰ درصد از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کنند. این در حالی است که ۸۵ درصد از جمعیت مردم کشور‌های آفریقایی حتی یک دوز واکسن نیز تزریق نکرده‌اند. ما نباید اجازه دهیم که کووید ۱۹ بتواند حیاط خلوتی (در قاره آفریقا) داشته باشد. ما نمی‌توانیم برابر این ویروس تسلیم شویم؛ در حالی که مردم بسیاری در جهان هنوز موفق به تزریق واکسن کرونا نشده‌اند.

بر اساس آمار‌های سازمان جهانی بهداشت در هفته منتهی به ۹ ژانویه شمار مبتلایان به کرونا در جهان با ۵۵ درصد افزایش، به ۱۵ میلیون نفر رسید که بالاترین میزان آلودگی به کووید ۱۹ طی یک هفته محسوب می‌شود.

او گفت: این افزایش شدید و ناگهانی ابتلا به کرونا ناشی از گسترش سویه امیکرون است. امیکرون هم اکنون در حال تبدیل شدن به سویه غالب، به جای دلتا در بسیاری از کشور‌های جهان است و در صورت بی توجهی می‌تواند به افزایش تلفات منجر شود.

اخبار داغ مرتبط:

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره سونامی ابتلا به سویه‌های جدید کرونا!

چراغ سبز پیک ششم به اومیکرون/ هشدار سازمان بهداشت جهانی

هشدار سازمان جهانی بهداشت به این افراد!