چرا آموزش مجازی بر رفتار دانش آموزان تاثیر منفی می‌گذارد؟
کودکان و نوجوانانی که در طول همه‌گیری کرونا به یادگیری مجازی روی آوردند، نسبت به زمان کلاس‌های حضوری، رفتار بدتری در خانه نشان می‌دهند.

به گزارش علاج نیوز، با تعطیلی بسیاری از مدارس در سراسر آمریکا در برهه‌ای از زمان به دلیل همه‌گیری کرونا، والدین کودکانی که در کلاس‌های آنلاین در خانه شرکت می‌کردند، اظهار داشتند که فرزندانشان بیشتر درگیر رفتار‌های «ناسازگارانه» یا رفتار‌هایی شده‌اند که واکنش به تغییرات زندگی را برایشان دشوار می‌کند.

داده‌های این مطالعه همچنین نشان داد که کودکان دچار «بی نظمی» یا ناتوانی در کنترل احساسات خود شده‌اند. به گفته محققان، این بدان معناست که کودکان به دلیل دوری از مدرسه و دوستان خود دچار طغیان‌های عاطفی شده‌اند.

این مطالعه بیانگر آن است که بسیاری از کودکان تمایلی به شرکت در فعالیت‌های آموزش مجازی و انجام تکالیف مدرسه نشان نمی‌دهند و نگرشی که قبل از همه‌گیری کرونا و زمانی که به صورت حضوری در کلاس‌های درس شرکت می‌کردند، وجود نداشت.

بیشتر بخوانید:

آسیب‌های کرونایی کودکان، شدید و دراز مدت است!

«امیلی هانو» یکی از نویسندگان این مطالعه در یک نامه الکترونیکی به خبرگزاری یونایتدپرس نوشت: آموزش مجازی، چالشی برای سلامت رفتاری و عملکردی کودکان است.

هانو که محقق فوق دکترا در دانشکده تحصیلات تکمیلی هاروارد در کمبریج در ماساچوست است، افزود: این موضوع با آنچه که در مورد چگونگی تأثیر استرس بر رفتار کودکان می‌دانیم، مطابقت دارد.

اگرچه بسیاری از مدارس آمریکا در پاییز به صورت حضوری برگزار شدند و برخی برگزاری کلاس‌های حضوری را ملزم به داشتن کارت واکسیناسیون کووید-۱۹، زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی کردند؛ اما برخی از مدارس نیز تصمیم گرفتند که بازگشایی کلاس‌ها را به صورت حضوری پس از تعطیلات اخیر به دلیل گسترش سویه اومیکرون کرونا به تاخیر بیندازند.

اخبار داغ مرتبط:

درباره امیکرون امید واهی ندهیم / مدارس تعطیل شوند

ایران در محاصره اومیکرون/ پاشنه آشیل کرونا در مدارس

تکرار تهدیدهای بهداشتی کرونا سبب اضطراب در کودکان می‌شود