پوشش دوز سوم باید در کشور افزایش پیدا کند
قادری گفت: حدود ۱۰ میلیون دوز سوم واکسن کرونا در سطح کشور انجام شده است که این پوشش باید در روزهای آینده افزایش پیدا کند.

به گزارش علاج نیوز، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون دوز سوم واکسن کرونا تزریق شده است که پوشش بسیار کمی است. امیدواریم این پوشش در روز‌های آینده افزایش پیدا کند.

او می‌گوید زمانی که یک ویروس جدید وارد زندگی بشر می‌شود، سعی می‌کند با سیستم ایمنی بدن افراد به حد تعادل برسد. این تعادل از طریق بیماری‌های مکرر ایجاد می‌شود که به طور طبیعی عارضه هاییرا  در پی خواهد داشت.

به گفته رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از طریق واکسیناسیون می‌توانیم سطح ایمنی بدن را افزایش دهیم تا بدن بتواند در مقابل ویروس مقاومت کند. مطالعات مختلف نشان داده است که بعد از حدود ۵ یا ۶ ماه این ایمنی نصف خواهد شد و لازم است که دوز سوم واکسن تزریق شود.

قادری گفت: در بسیار از بیماری‌های ویروسی، دوز‌های متعددی از واکسن تزریق می‌شود و این تجربه برای بشر وجود دارد. تزریق واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی‌کند؛ دوز سوم برای افزایش سطح ایمنی بدن تزریق می‌شود.

اخبار داغ مرتبط:

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید/ اهمیت واکسیناسیون کودکان

ایمنی ۱۰ هفته‌ای دوز سوم واکسن کرونا در برابر امیکرون!

پاسخ ۸ سوال مهمی که باید درباره دوز سوم واکسن بدانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان