واکسیناسیون اقدامی برای قطع زنجیره انتقال کرونا
یک ویروس شناس گفت: تنها چاره برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، واکسیناسیون علیه کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

به گزارش علاج نیوز، سید علیرضا ناجی گفت: روند واکسیناسیون علیه کرونا باید تسریع پیدا کند. واکسیناسیون اقدام قاطعی در خاموش کردن شعله چرخش کرونا است. لازم است شیوه‌نامه‌های بهداشتی را با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس رعایت کنیم. پیدایش واریانت‌های مختلف کووید مسئله عجیبی نیست. امیکرون و دلتا در کنار هم در حال چرخش هستند؛ دلتاکرون یک واریانت است. این احتمال وجود دارد که سویه دلتا و امیکرون بتوانند ژن‌ها را با هم عوض کنند و واریانتی خطرناک‌تر از گونه‌های قبلی پدید آورند.

دلتاکرون ترکیبی از دلتا و امیکرون و ملغمه‌ای از پروتئین اسپایک از دو واریانت بر سطح ویروس است. دلتاکرون یک واریانت جدید با جهش نیست؛ بلکه ویروس ترکیبی از پروتئین‌های دلتا و امیکرون است.

او گفت: وزیر بهداشت قبرس اعلام کرده است که پزشکان سویه جدیدی را در نمونه‌های ۲۵ نفر در این کشور شناسایی کرده اند که ۱۱ نفر از آن‌ها در بیمارستان بستری شده اند. نباید تزریق دز بوستر را فراموش کرد. به گفته متخصصان زمانی که دوز سوم یا یادآور تزریق می‌شود، اثر بخشی واکسن افزایش پیدا می‌کند.

اخبار داغ مرتبط:

احتمال ضرورت تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در پاییز آینده

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید/ اهمیت واکسیناسیون کودکان

افزایش ۴ برابری ایمنی بدن بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان