شناسایی ۱۰ مورد بیمار مبتلا به امیکرون در جزیره کیش
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: به زودی امیکرون، سویه غالب در کشور خواهد شد و در دو هفته آینده بیشترین موارد ابتلا از این سویه خواهد بود.

به گزارش علاج نیوز؛ رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: دیروز نتیجه تست‌های هفته گذشته موارد مبتلا به کرونا در جزیره کیش را برای تشخیص ژنتیکی به آزمایشگاه مرجع استان ارسال کرده بودیم و نتایج نشان داد ۱۰ مورد از موارد مثبت؛ سویه امیکرون بوده است.

او می‌گوید به زودی سویه امیکرون، سویه غالب در کشور خواهد شد و در دو هفته آینده بیشترین موارد ابتلا از این سویه خواهد بود.

به گفته سخنگوی شورای سلامت کیش تفاوت این سویه با سویه‌های قبلی، سرعت انتشار بالای آن است و موارد ابتلا به صورت خوشه‌های بزرگ خود را نشان می‌دهند. این خوشه‌ها در خانواده یا محیط‌های شغلی شکل می‌گیرد؛ بنابراین لازم است همه علائم سرماخوردگی و گلودرد را به عنوان ابتلا به سویه امیکرون فرض کنیم.

رضانیا گفت: این افراد و اطرافیان آن‌ها باید خود را قرنطینه و همچنین از حضور در تجمعات پرهیز کنند. باید در اسرع وقت نسبت به افزایش سطح پوشش دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام شود تا بتوانیم از همه گیری ناگهانی جلوگیری کنیم.

اخبار داغ مرتبط:

اهدای ۶ دستگاه شناسایی امیکرون به ایران!

تولید کیت تشخیص سویه‌ امیکرون کرونا توسط دانشمندان ایرانی

خیز امیکرون برای آغاز پیک ششم/پروتکل‌ها از یاد رفته‌اند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان