خطر بستری شدن ناشی از امیکرون یک سوم سویه دلتا است!
نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افرادی که علیه کووید۱۹ واکسینه شده‌اند، در صورت ابتلا به سویه امیکرون در مقایسه با افراد مبتلا به سویه دلتا، دوسوم کمتر احتمال دارد در بیمارستان بستری شوند.

به گزارش علاج نیوز، مؤسسه امنیت بهداشتی بریتانیا اعلام کرده خطر بستری شدن در بیمارستان برای بزرگسالان مبتلا به سویه امیکرون حدود یک سوم از نوع دلتا است.

این تجزیه و تحلیل همچنین نشان داد که ریسک نیاز به مراقبت‌های اورژانسی یا بستری شدن در بیمارستان در مبتلایان به سویه امیکرون حدود نیمی از سویه دلتا است.

آخرین آمار از بریتانیا نشان داد که تا ۳ ژانویه، ۱۴,۲۱۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده‌اند که بالاترین میزان از ۲۰ فوریه سال گذشته است، اما کمتر از پیک ثبت شده ۳۴,۳۳۶ در ژانویه ۲۰۲۱ است.

جدیدترین داده‌های بریتانیا تأیید کرد که همه واکسن‌های کووید ۱۹ در برابر عفونت امیکرون، تأثیر کمتری دارند.

در میان افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده بودند، ۲۰ هفته پس از دوز دوم، اثربخشی از حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد به حدود ۱۰ درصد کاهش یافت.

دو تا ۴ هفته پس از دوز سوم، اثربخشی ۶۵ تا ۷۵ درصد واکسن، در ۵ تا ۹ هفته به ۵۵ تا ۷۰ درصد و از ۱۰ هفته یا بیشتر پس از دوز تقویت کننده به ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافت.

داده‌ها نشان می‌دهد که سه دوز واکسن در مقایسه با افرادی که واکسینه نشده بودند، خطر بستری شدن در بیمارستان را در مبتلایان به امیکرون ۶۸ درصد کاهش داد.

اخبار داغ مرتبط:

اومیکرون جایگزین دلتا می‌شود!

واکسن نزده‌ها و بازماندگان دلتا در مقابل اومیکرون ایمن نیستند

آیا احتمال ترکیب سویه امیکرون و دلتا وجود دارد؟