احتمال ابتلای همزمان افراد به امیکرون و آنفلوانزا وجود دارد!
شهنام عرشی گفت: احتمال ابتلای همزمان افراد به امیکرون و آنفلوانزا دور از انتظار نیست.

به گزارش علاج نیوز، معاون دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: واکسن آسترازنکا در چند روز آینده با تاخیر وارد کشور می‌شود. آنفلوانزای نوع B قبل از شیوع واریانت امیکرون در کشور وجود داشت.

تا به امروز واریانت امیکرون در دنیا به سرعت در حال انتقال است و این جهش کرونا بسیار مُسری است و افراد زیادی در مدت کوتاهی در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی به این عارضه مبتلا می‌شوند. 

شهنام عرشی اعلام کرد که واریانت امیکرون در تمام استان‌های کشور به نظر ما وجود دارد و مردم باید دز سوم واکسن خود را در زمان مُقرر تلقیح کنند. احتمال بستری افراد واکسینه بر اثر بیماری کرونا خیلی کمتر و شدت واریانت امیکرون به مراتب خفیف‌تر خواهد بود.

معاون دفتر مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد که مطالعات نشان می‌دهد که احتمال ابتلای همزمان افراد به دو بیماری آنفلوانزا و امیکرون وجود دارد. معتقدم افرادی که واکسن آنفلوانزا یا کرونا را به هر دلیل تزریق نکرده یا بیماری زمینه‌ای دارند باید بیشتر از سایر مردم عادی از خود مراقبت کنند.

به گفته عرشی مردم باید نکات بهداشتی و پروتکل‌ها را به طور دقیق رعایت کنند. خوشبختانه راه پیشگیری و مراقبت از کرونا و آنفلوانزا هیچ تفاوتی با هم ندارند و افرادی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند به نوعی در برابر بیماری آنفلوانزا از خود مراقبت کرده‌اند.

اخبار داغ مرتبط:

فلورونا یک واریانت جدید از کرونا!

امکان ابتلای همزمان به کرونا و آنفلوانزا وجود دارد؟

خیز امیکرون برای آغاز پیک ششم/پروتکل‌ها از یاد رفته‌اند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان