افزایش ۴ برابری ایمنی بدن بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا
عضوکمیته علمی کرونا گفت: بعد از تزریق دز سوم واکسن کرونا ایمنی بدن در افراد ایجاد خواهد شد.

به گزارش علاج نیوز، به گفته مختاری مردم ایران حدود ۷۰ درصد از هر دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. تزریق کنندگان واکسن آسترازنکا بعد از سه ماه همان نوع واکسن را دریافت کنند. ترکیب دلتا با امیکرون یا ٱمیکرون با آنفلوانزا هنوز تایید نشده و این دو ویروس با یکدیگر ترکیب نشده‌اند.

این عضو کمیته علمی کرونا اعلام کرد علیرغم شرایط موجود و پوشش واکسیناسیون ممکن است که ما طی چهار هفته آینده وارد شرایط خاصی در کشور شویم. اما اگر شیوه‌نامه‌ها را به خوبی رعایت کنیم از بروز بسیاری از رخدادها پیشگیری می‌کنیم.

تقسیم سلولی در سویه امیکرون ۷۰ برابر بالاتر است اما ده برابر قدرت درگیری قسمت تحتانی ریه‌های ما در واریانت امیکرون قوی‌تر از سویه دلتا کرونا است. به همین دلیل مرگ و میر کمتر خواهد بود.

مختاری متذکر شد که تزریق دو‌ نوبت واکسن در حدود ۴۰ درصد ایمنی ایجاد کرده اما با تلقیح دز سوم میزان ایمنی بدن تا چهار برابر افزایش پیدا کرده است.

به گفته الله ورن سخنگوی واکسن فخرا در حدود یک ماه گذشته مجوز مصرف و در روزهای آتی دو میلیون و ۲۵۰ هزار دز واکسن فخرا تحویل وزارت بهداشت می‌شود و مطالعات نشان می‌دهد اثربخشی آن کمتر از واکسن‌های دیگر مانند سینوفارم نیست.

اخبار داغ مرتبط:

ایمنی واکسن کرونا ۱۰۰ درصد نیست

ایمنی ۱۰ هفته‌ای دوز سوم واکسن کرونا در برابر امیکرون!

ترکیب واکسن‌های کرونا ایمنی موثرتری ایجاد می‌کنند؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان