دستمال توالت و خطری که ازش بی‌خبریم!
استفاده از دستمال توالت به دلیل حس تمیزی که به افراد می‌دهد بسیار رواج پیدا کرده است ولی واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد. اما چرا بهتر است از دستمال توالت استفاده نکنیم؟

به گزارش علاج نیوز، دستمال توالت جزء ضروریات بهداشتی محسوب می‌شود اما در حقیقت در بسیاری از کشورها از این دستمال‌ها استفاده نمی‌کنند. حال در این مطلب می‌خوانید که چرا استفاده از دستمال توالت بهترین گزینه نیست و ممکن است آسیب‌هایی را در پیش داشته باشد.

باعث حساسیت پوستی می‌شود

بسیار مهم است که اول از همه روی برچسب محصولات را مطالعه کنید و بعد آن را خریداری کنید. درست است که دستمال توالت یک محصول بهداشتی است اما مواد موجود در آن مخصوصاً اگر معطر باشد، باعث ایجاد حساسیت به پوست می‌‌شود. فرمالدهید یکی از آن موادی است که حساسیت زیادی را ایجاد می‌‌‌کند و وجود آن در هر محصولی باعث حساسیت آن نقطه خواهد شد.

باعث تحریک آلرژی می‌شود

دستمال توالت‌های معطر بوی خوبی می‌دهند و می‌توانید آنها را در حمام و توالت استفاده کنید اما گول این عطرهای خوشبو را نخورید، زیرا باعث ایجاد آلرژی می‌شوند. بعضی از آنها بوی گل می‌دهند و شما را وسوسه می‌کنند اما همه اینها مصنوعی هستند و سطح سالم قلیایی اندام‌های خصوصی شما را به هم می‌زنند و باعث ایجاد عفونت مخمری می‌شوند.

باعث آسیب به سلامت جنسی می‌شود

معمولاً دستمال توالت‌ها از موادی تشکیل شده‌اند که خودشان عامل به هم زدن سطح هورمونی در بدن مخصوصاً استروژن هستند که هورمون ضروری برای باروری و عملکرد مناسب و درست رحم است. این دستمال توالت‌ها سطح استروژن را پایین می‌آورند و در روند تولیدمثل مشکل ایجاد می‌کنند. پس بهتر است که خانم‌ها تا حد ممکن از آنها استفاده نکنند.

عملکرد مناسبی ندارند

شاید استفاده از دستمال توالت باعث ایجاد حس تمیزی در شما شود و یک راه موثر برای آن محسوب شود اما استفاده از آن عامل ایجاد حساسیت خواهد بود و حتی خطر پراکنده شدن جرم و آلودگی‌ها را افزایش می‌دهد و باعث انتقال آنها به دست و ناخن می‌شود. در نتیجه عملکرد تمیزی آن هم خیلی خوب نخواهد بود.

اخبار داغ مرتبط:

هشداری مهم درباره لباس زیر خانم‌ها!

درمان خانگی برای عفونت قارچی

معجزه گیاه رازیانه برای سلامت زنان!

منبع: نمناک