آیا تنها با داشتن فن بیان خوب، می‌توان روانشناس حرفه‌ای شد؟
عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: مطابق قانون سازمان نظام روانشناسی، با خواندن یک کتاب و چند مطلب نمی‌توان روانشناس حرفه‌ای شد.

به گزارش علاج نیوز؛ شبنم مقتدری، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درباره افزایش تعداد روانشناس‌نماها گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش اختلالات روانی و کاهش مراجعه به مراکز روان‌درمانی، میزان افراد سودجو با ظاهر روانشناس در فضای مجازی افزایش پیدا کرده است.

با شیوع این ویروس تعداد این افراد با پیشنهادهای خارج از عرف در کشور، افزایش پیدا کرد؛ به گونه‌ای که می‌توان گفت در حال حاضر تعداد این افراد نسبت به روانشناسان واقعی بیشتر است.

به گفته این روانشناس این افراد با تکیه بر فن بیان خوب و با ارائه مطالب غیرعلمی، باعث افزایش اختلالات روانی مراجعه‌کنندگان می‌شوند.

مقتدری متذکر شد که مطابق قانون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، با خواندن یک کتاب و چند مطلب روانشناسی نمی‌توان روانشناس حرفه‌ای شد. حضور در این حرفه نیازمند تحصیلات و تجربیات دانشگاهی است.

او گفت: یک از پارامتر‌های مهم تشخیص یک روانشناس حرفه‌ای از روانشناس‌نما این است که بتواند توانایی تصمیم‌گیری در مراجعه کنندگان را بالا ببرد. زیرا اگر تشخیص اختلال به شکل مناسب برای مراجعه کننده و برنامه‌ریزی به درستی انجام شود، بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی برطرف می‌شوند.

اخبار داغ مرتبط:

اگر این افکار را دارید به سرعت به روانشناس مراجعه کنید!

توصیه‌هایی برای نیفتادن در دام ۵ هزار روان‌شناس‌نما!

آیا افراد روان پریش زودتر در موقعیت کاری خود موفق می شوند؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان