راهی برای کم کردن میل به شیرینی‌جات در خانم‌ها!
یافته‌های جدید پژوهشگران نشان می‌دهد مکمل‌های پروبیوتیک به زنان کمک می‌کنند مصرف قند را تا چهار درصد کاهش دهند. بر این اساس مشخص شد که پروبیوتیک‌ها قادر به تغییر عادات غذایی افراد هستند.

به گزارش علاج نیوز، محققان دانشگاه ساری (University of Surrey) انگلستان درصدد بررسی این موضوع هستند که آیا مکمل‌های پروبیوتیک‌ می‌توانند بر عادات غذایی افراد تاثیر بگذارند یا خیر؟ در این مطالعه، پژوهشگران به بررسی باکتری‌های روده ۴۸ زن جوان سالم بین سنین ۱۸ تا ۲۵ سال پرداختند.

زنان فوق به دو گروه مجزا تقسیم شدند که به مدت ۲۸ روز به گروه نخست مکمل‌های GOS (BiotisTM) ارائه و به گروه دیگر دارونما داده شد. در ادامه از زنان خواسته شد که یک دفتر خاطرات غذایی از عادات خوردن و آشامیدن خود داشته باشند. محققان همچنین نمونه مدفوع این شرکت کنندگان را برای تعیین توالی میکروبیوم روده آنها جمع آوری کردند.


اعضای این تیم تحقیقاتی دریافت شرکت‌ کنندگانی که از مکمل‌های پروبیوتیک‌ GOS استفاده می‌کردند، ۴٫۱ درصد قند کمتر و ۴٫۳ درصد کالری کمتری از کربوهیدرات‌ها نسبت به زنان گروه دریافت‌کننده دارونما مصرف کردند. این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که مکمل‌های GOS را مصرف می‌کنند، حدود ۴٫۲ درصد انرژی بیشتری از چربی‌های خود می‌سوزانند.

اعضای این تیم پژوهشی پس از تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده از این مطالعه دریافتند که مکمل‌های پروبیوتیک‌ ترکیب میکروبیوم روده را تغییر داده و سطح بیفیدوباکتریوم سیستم گوارش را نیز افزایش می‌دهد. این تغییرات با مصرف مواد مغذی توسط زنان در دوره چهار هفته‌ای این مطالعه مرتبط است.

دکتر کاترین کوهن کادوش، سرپرست این تیم تحقیقاتی درباره موضوع فوق گفت: در این مطالعه، ما به بررسی تأثیر مصرف مکمل‌های پروبیوتیک‌ بر سلامت زنان جوان تمرکز کردیم. استرس و اضطراب مدت‌هاست که به عنوان عوامل دخیل در اختلالات تغذیه شناخته شده و شواهد فزاینده‌ای برای حمایت از تأثیر استرس بر رفتارهای غذایی ناسالم وجود دارد. در این میان نقش باکتری‌های روده را نباید نادیده گرفت.


این مطالعه نشان می‌دهد که تقویت رشد باکتری‌های مفید در روده، با کاهش اضطراب همراه بوده و سطح سلامتی افراد را بهبود بخشیده و ممکن است به انتخاب مواد غذایی سالم‌تر کمک کند.

دکتر نیکولا جانستون، یکی از نویسندگان این مطالعه در تکمیل این توضیحات می‌افزاید: تاکنون، تحقیقات ما روشن کرده است که پروبیوتیک‌هایی مانند گالاکتو الیگوساکاریدها در افزایش رشد باکتری‌های روده مؤثر هستند و این ممکن است تأثیر مثبتی بر آنچه می‌خوریم و احساس ما به مواد غذایی داشته باشد. اکنون، برای تأیید و کمک به درک مکانیسم‌هایی که به گالاکتوالیگوساکاریدها اجازه می‌دهد اشتیاق ما به محصولات قندی سرکوب شود، باید مطالعات بیشتری انجام شود.

اخبار داغ مرتبط:

پروبیوتیک‌ها در بهبود حالت تهوع دوره بارداری موثرند!

مکمل‌های مهم و ضروری برای خانم‌ها

پروبیوتیک‌ها قادر به بهبود عملکرد شناختی هستند

منبع: سیناپرس