پاکسازی کبد با ترب سفید
ترب سفید از سبزیجات سم زدای قوی است و به تصفیه خون و ریشه کنی مواد زائد و سموم کمک می‌کند.

به گزارش علاج نیوز؛ ترب سفید برای کبد و معده بسیار مفید است و با داشتن عوامل سم زدای قوی به تصفیه خون و ریشه کنی مواد زائد و سموم کمک می‌کند.

خواص دیگر ترب سفید

تامین کننده فیبر رژیمی

آن‌ها غنی از فیبر رژیمی هستند. این درصد بالا به بهبود توانایی بدن برای هضم غذا کمک می‌کند و همچنین متابولیسم را با سرعت درست حفظ می‌کند. هم چنین محتوای فیبرش به مقداری است که شما در روز نیاز دارید، اضافه می‌کند و باعث می‌شود که احساس سیری برای مدت زمان بیشتری داشته باشید.

سرشار از آنتی اکسیدان

ترب سفید حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که در مرکبات و سبزیجات یافت می‌شود. این آنتی اکسیدان‌ها از بدن در مقابل واکنش‌های اکسیداسیون و محصولات جانبی که ممکن است سرطانی باشند و یا بدن را مستعد بیماری کنند، محافظت می‌کنند.

غنی از ویتامین

ویتامین‌های A، C و K که در ترب وجود دارند، به جلوگیری از اختلالات پوستی تا حد زیادی کمک می‌کنند. همچنین منجر به تولید بهتر و ترمیم سلول‌ها می‌شود.

غنی از آهن

آهن موجود در ترب اثرات مثبتی بر روی خون و در نتیجه بر عملکرد کلی قلب دارد. آهن به حفظ سلول‌های سالم، پوست، مو و ناخن‌ها کمک می‌کند. مصرف مواد مغذی غنی از آهن به صورت روزانه ظاهر عمومی را بهبود می‌بخشد.

تقویت متابولیسم

مصرف ترب سفید فرآیند متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد که به نوبه خود به کارکردهای داخلی کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

کمک به کاهش وزن

مقدار زیاد آب در ترب و حضور کربوهیدرات‌های غیرقابل هضم، آن‌ها را سودمند می‌سازد. مصرف ترب به جلوگیری از دریافت کالری اضافی و انباشت چربی کمک می‌کند.

سلامت قلبی

ترب سفید مانند بسیاری از سبزیجات دیگر، جذب کلسترول را با علامت دادن به خون و قلب برای جلوگیری از هرگونه بیماری قلبی، کاهش می‌دهد.

حاوی مواد معدنی ضروری

بسیاری از مواد معدنی نظیر پتاسیم، آهن، سدیم و کلسیم در ترب یافت می‌شوند و نقش مهمی در متابولیسم بدن ایفا می‌کنند. آن‌ها به عنوان حامل اکسیژن و مواد مغذی عمل می‌کنند و قند خون را کنترل می‌نمایند.

حاوی ویژگی‌های ضدمیکروبی و ضدباکتریایی

ریشه‌هایش خواص ضدمیکروبی و ضدباکتریایی دارند که به ما در درمان بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کنند.

اخبار داغ مرتبط:

سم‌ زدایی روده و کبد با ترب قرمز + دستور

فواید بی نظیر روغن تربچه؛ از رفع چین و چروک پوست تا پیشگیری از سرطان

خواص برگ تربچه برای سلامتی

منبع: خبرگزاری صدا و سیما