مهار کامل کرونا تا اواسط بهار
طی ماه های گذشته روند همه گیری کرونا در جهان از یک سو به دلیل سرعت یافتن روند واکسیناسیون به سمت مهار شدن رفته و از سوی دیگر ظهور گونه های جدید و جهش یافته چون سویه اومیکرون موجب بروز نگرانی های شدیدی شده است.

به گزارش علاج نیوز، اگر چه روند شیوع همه‌ گیری کرونا در جهان هنوز به طرز نگران کننده مشاهده می‌شود ولی نشانه‌هایی از امیدواری نسبت به آینده وجود داشته و برخی کارشناسان بهداشت عمومی پیش بینی می‌کنند که این همه‌ گیری به روزهای واپسین خود نزدیک تر شده است.

در همین راستا گنادی اونیشچنکو ، اپیدمیولوژیست و پزشک ارشد سابق وزارت بهداشت روسیه، به رسانه های خبری اعلام کرد که با توجه به سیاست‌های فعلی جهانی در مبارزه با ویروس کرونا، ساخت واکسن‌های موثر و اقدامات صورت گرفته در راستای پایان دادن به همه‌ گیری، دیدن جهان پس از کرونا در آینده‌ای نزدیک ممکن است و من امیدوارم با رعایت همه این اقدامات پیشگیرانه و تداوم مناسب واکسیناسیون، همه گیری ویروس کرونا تا ماه می (اردیبهشت ماه) تمام شود.


وی در این رابطه تاکید کرد:  هنوز تا ماه می زمان زیادی باقی مانده است. اگر ما در حال حاضر تمامی اقداماتی را که لازم است انجام دهیم، حداقل تا آن زمان باید روند شیوع و گسترش ویروس کُندتر شده و در این شرایط می‌توان به کنترل کامل آن امیدوار بود. در حالت خوش بینانه می‌توان ادعا کرد که تا بهار امسال می‌توانیم جشن پایان کرونا را شاهد باشیم.


به گفته این کارشناس، در حال حاضر و با توجه به اینکه واکسن‌های متعدد و مختلفی با روش‌ها و ساختارهای متفاوت بر علیه ویروس کرونا تولید شده‌اند، هیچ زمینه‌ای برای ترس یا اعلام قرنطینه مجدد و کاهش روزهای کاری وجود ندارد. وی در خاتمه توضیحات خود اضافه کرد: در حال حاضر تمرکز دولت‌های مختلف باید بر انجام سریع‌تر واکسیناسیون به نحوی باشد که همه افراد در خطر و گروه‌های سنی مختلف در برابر این ویروس، مقاوم شوند.

اخبار داغ مرتبط:

این گیاه سمی قادر به مهار کامل ویروس کرونا است!

تداوم همه گیری کرونا تا سال آینده / این بیماری در ۲۰۲۴ بومی می شود

زمان پایان پاندمی کرونا مشخص شد!

منبع: سیناپرس