شایع ترین علائم امیکرون/ خطای مردم در مقابله با امیکرون
سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به سرعت بالای انتقال اومیکرون، گفت: با تزریق دوز سوم واکسن کرونا، کار برای اومیکرون سخت می شود.

به گزارش علاج نیوز، فرشید رضایی، در برنامه سلام صبح بخیر شبکه یک سیما، افزود: سویه امیکرون از ویروس‌های کرونا است با این تفاوت که واگیردارتر از جهش‌های قبلی است.

وی با عنوان این مطلب امیکرون از راه تنفس منتقل می‌شود، ادامه داد: استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی و همچنین وجود تهویه مناسب، مهمترین راه های پیشگیری از ابتلا به اومیکرون است.

رضایی به علائم امیکرون اشاره کرد و گفت: علائم امیکرون مثل ویروس‌های دیگر است، با این تفاوت که آبریزش بینی در اومیکرون، غلبه بیشتری دارد.

وی افزود: اگر امیکرون تا ۵ رور به صورت سرماخوردگی باشد و بعد علائم از بین برود، چندان نگران کننده نیست. اما ماندگاری و شدیدتر شدن علائم بعد از گذشت ۵ روز، باید جدی گرفته شود.

سرپرست دفتر آموزش و ارتقا سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: یکی از جنبه‌های خطا در مواجهه با امیکرون، این است که احساس می کنیم مثل سرماخوردگی بوده و در نتیجه، پروتکل‌ها را جدی نمی‌گیریم. در حالی که نباید چنین تصوری از امیکرون داشته باشیم. چون می‌تواند با افزایش موارد ابتلا، میزان بستری‌ها و مرگ و میرها نیز افزایش یابد.

اخبار داغ مرتبط:

هر علامتی از سرماخوردگی، اومیکرون است!

۵ علامتی که از مشخصه های اصلی ابتلا به اومیکرون است

علائمی از اومیکرون که در کروناهای قبلی نبود!

منبع: خبرگزاری مهر