افزایش ۴۰درصدی افراد مشکوک به امیکرون/ بیشتر مراجعات مربوط به کودکان است
رئیس بیمارستان مینودشت با اشاره به اینکه در روز های اخیر، مراجعه بیماران با علائم اُمیکرون ۴۰ درصد افزایش داشته است، گفت: بیشتر افراد مراجعه کننده به بیمارستان کودکان هستند.

به گزارش علاج نیوز ، دکتر علی نجفی رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مینودشت، با توجه به شیوع بیماری کرونا امیکرون در این شهرستان گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه بیماران با علائم سرماخوردگی به بیمارستان هستیم که در این باره اولین موردی که در ذهن داریم ابتلای افراد به امیکرون است.

نجفی افزایش مراجعات با علائم کرونا به این بیمارستان را ۴۰درصد عنوان کرد و افزود: بیشترین آمار مراجعه‌کنندگان و بستری شدگان به اطفال و بعد از آن جوانان مربوط می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه بیمارستان مینودشت از لحاظ امکانات و پرسنل در آمادگی کامل به سر می‌برد، اظهار کرد: در بیمارستان مینودشت هر بیمار در صورت نیاز در شرایط مطلوبی بستری می‌شود و بیماران می‌توانند با امنیت خاطربه این بیمارستان مراجعه کنند.

نجفی طی درخواستی از مردم خصوصاً اهالی شهرستان مینودشت، تاکید کرد: مردم با داشتن علائم حاد سرماخوردگی، با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، به بیمارستان مینودشت مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا و رعایت کامل و با دقت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از راه‌های اصلی پیشگیری از ابتلا به امیکرون است.

اخبار داغ مرتبط:

علائمی از اومیکرون که در کروناهای قبلی نبود!

واکسن نزده‌ها و بازماندگان دلتا در مقابل اومیکرون ایمن نیستند

هر علامتی از سرماخوردگی، اومیکرون است!

منبع: ایسنا