واکسیناسیون علیه کرونا یک ضرورت انکار نشدنی است!
یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه واکسیناسیون علیه کرونا و رعایت درست شیوه نامه‌ها با هدف کنترل کرونا یک وظیفه اجتماعی است گفت : به محض مشاهده هر علامتی فرد باید خود را قرنطینه کند.

به گزارش علاج نیوز، شروین شکوهی متخصص بیماری‌های عفونی اظهار کرد: به هیچ عنوان تزریق دو دز واکسن کووید ۱۹ دلیلی بر ماسک نزدن، مسافرت، مهمانی رفتن و مبتلا نشدن به کرونا نیست، واکسن فقط می‌تواند از وخیم شدن وضعیت مبتلایان و در ادامه کاهش مرگ و میر کرونایی اثر گذار باشد.

شکوهی با اشاره به اینکه واکسیناسیون علیه کرونا و رعایت درست شیوه نامه‌ها با هدف کنترل کرونا یک وظیفه اجتماعی است افزود: به محض مشاهده هر علامتی فرد باید خود را قرنطینه کند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون علیه کرونا یک ضرورت انکار نشدنی است، گفت: همه باید در برابر کرونا واکسینه شوند، مشکلات جسمی و روانی که بهبود یافتگان کرونایی همچنان با آن درگیر هستند بسیار زیاد و متنوع است، اصلاً نباید فکر کرد قطعاً بعد از ابتلاء به کرونا بهبودی کامل حاصل می‌شود، بسیاری از افراد همچنان بعد از بهبودی با عارضه‌های کرونا درگیر هستند.

شکوهی افزود: توصیه‌های بهداشتی را با هدف پیشگیری از ابتلاء باید رعایت کرد، نوع واکسن، بازه زمانی و تعداد نوبت‌های واکسن کووید ۱۹، به هیچ عنوان دلیل بر عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها نیست.

وی با یادآوری این موضوع که کرونا به راحتی از فردی به فرد دیگری منتقل می‌شود گفت: به طور غیر مستقیم دلیل اصلی بیشتر مرگ‌هایی که بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ اتفاق می‌افتد، افرادی هستند که توصیه‌ها را نادیده گرفته‌اند.

اخبار داغ مرتبط:

ماجرای خطا در ثبت ۱۳ میلیون واکسن در سامانه واکسیناسیون

توسعه واکسیناسیون، بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون

پوشش واکسیناسیون کرونا به معنای زندگی عادی نیست

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان