اگر در خواب زیاد تکان می‌خورید این مطلب را از دست ندهید!
اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که در خواب زیاد تکان می‌خورید پس بهتر است از دلایل تکان خوردن در خواب آگاه شوید.

به گزارش علاج نیوز، فرقی ندارد که شما چه ساعتی می‌خوابید؛ در هر صورت باید سعی کنید که خوابی با کیفیت داشته باشید. این که شما هنگام خواب چه پوزیشنی را دارید، اهمیت بسیار زیادی دارد.‌ گاهی اوقات احساس می‌کنید که خواب بسیار خوبی داشته‌اید و اصلاً متوجه اطرافتان نشده‌اید و در نتیجه خستگی بدنتان در رفته است اما گاهی اوقات خوابتان بسیار آشفته می‌شود. اگر می‌خواهید خواب با کیفیتی داشته باشیدو اختلال در خواب را تجربه نکنید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

تکان خوردن زیاد در خواب و اختلالی در چشم‌ها

ایجاد صدا یا حرکات خاص حین خواب می‌تواند نشان دهنده اختلال حرکت تند چشم در خواب باشد. شاید خودتان متوجه نشده باشید اما کیفیت خواب مهمتر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. هنگامی که خواب‌های آشفته ببینید و مدام در طول خواب بدنتان حرکت کند یا صدا تولید کنید، یعنی به اختلال حرکت سریع چشم در خواب مبتلا هستید که حدود یک ساعت و نیم بعد از شروع خواب اتفاق می‌افتد و فعالیت مغز به بیشترین حد خودش می‌رسد و خواب شما عمیق نمی‌‌شود‌.
به خاطر همین خواب‌های آشفته می‌بینید. البته این رویاها واقعی نیستند اما رفتار شما در طول خواب به گونه‌ای است که انگار واقعاً این رویاها در دنیای بیرونی هم اتفاق اُفتاده‌اند. این اختلال افراد بالای ۵۰ سال را بیشتر به خودش درگیر می‌کند و علائم آن، شامل حرف زدن یا حرکت کردن در طول خواب است که با آگاهی در مورد آن؛ باید سعی کنید که تحت کنترل بگیرید.

اختلال خواب در مردان متفاوت از خانم‌هاست

تحقیقات نشان می‌دهد که اختلال خواب در مردان و خانم‌ها اثرات متفاوتی دارد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ اثبات کرده است که ژنتیک نقش مهمی در این قضیه دارد و آزمایش‌های متنوع روی ۲۰۳ بیمار انجام شده است و به این نتیجه رسیده‌اند که هر کدام در اختلالات خواب خود رفتارهای متنوعی را از خودشان بروز می‌دهند و همه چیز بستگی به جنسیت افراد دارد.

اختلال خواب ممکن است علامت یک مشکل یا بیماری باشد

اگر چه همیشه هم این گونه نیست اما برای بعضی این چنین است. اختلال خواب برای بعضی علامت پارکینسون است که بیماری پیشرفته سیستم عصبی است و باعث ایجاد آسیب به مغز و تاثیر روی حرکت بدن افراد می‌شود. البته ممکن است مشکلات عصبی دیگر هم عامل ایجاد این اتفاق باشد.

مراجعه به پزشک را فراموش نکنید

درست است که شما می‌توانید علائم را مدیریت کنید اما باید به پزشک مراجعه کنید، علائم خود را با او در میان بگذارید و سعی کنید که این وضعیت را تحت کنترل بگیرید. همچنین پزشک می‌تواند سوابق بیماری‌های شما و یا حتی بیماری‌های احتمالی را بررسی کند و بهترین تشخیص را داشته باشد.

اخبار داغ مرتبط:

اگر دچار بی‌خوابی هستید، از این عرق گیاهی غافل نشوید!

با چند عدد بالش بخوابیم؟

اگر بی‌ خوابی مزمن دارید، حتماً بخوانید!

منبع: نمناک