امارات واکسن سینوفارم را تایید کرد!
وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد: استفاده اضطراری از واکسن کووید-۱۹ سینوفارم در این کشور تایید شد و از ژانویه ۲۰۲۲ (دی ماه ۱۴۰۰) به عنوان دز تقویتی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

به گزارش علاج نیوز، این وزارتخانه در بیانیه‌ای که در رسانه‌های دولتی  این کشور منتشر کرد، یادآور شد: این واکسن تنی بر پروتئین توسط یک سرمایه‌گذاری مشترک بین گروه ۴۲ امارات و «گروه ملی بیوتک چین»  (CNBG)، واحدی از «گروه ملی دارویی چین» (سینوفارم) تولید و توزیع می شود.

وزارت بهداشت امارات افزود: این تایید پس از یک مطالعه گروه مستقر در این کشور صادر شد که شامل افرادی بود که قبلا با ۲ دز واکسن سینوفارم واکسینه شده بودند.

امارات متحده عربی، فدراسیونی متشکل از هفت امیرنشین روز دوشنبه هزار و ۷۳۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و یک مورد مرگ را گزارش کرد. مقامات این کشور اعلام کردند که حدود ۹۱ درصد از جمعیت حدود ۱۰ میلیون نفری این کشور به طور کامل واکسینه شده اند.

لازم به ذکر است، واکسن سینوفارم تولید گروه دارویی ملی چین است و ۷۹.۳۴ درصد اثر بخشی دارد. واکسن سینوفارم برای استفاده اضطراری در کودکان و نوجوانان هم در چین تایید شده است.

در ایران واکسن سینوفارم مورد تایید سازمان غذا و دارو بوده و یکی از واکسن‌ها در سبد واکسیناسیون است.

اخبار داغ مرتبط:

واکسن سینوفارم مورد تایید سازمان غذا و دارو است

مصونیت سازی واکسن سینوفارم بالاست

واقعیت‌های علمی درباره واکسن سینوفارم