نباید بزرگ صبحگاهی برای افرادی که آلرژی دارند!
برخی نکات در مورد آلرژی وجود دارد که به آن بی‌توجه هستید. بایدها و نبایدهای آلرژی و نکاتی که درصبح رعایت می‌کنید به شما برای کنترل آلرژی کمک می‌کند.

به گزارش علاج نیوز، افرادی که آلرژی دارند، معمولاً با کلافگی‌های زیادی روبرو هستند. آنها باید از خوردن بعضی از مواد غذایی پرهیز کنند، در بعضی از محیط‌ها قرار نگیرند و به طور کل شرایطی را فراهم کنند که آلرژی کمتر به سراغشان بیاید؛ اما در این مقاله قصد داریم موردی را به شما توضیح دهیم که شاید خیلی به آن توجه نکرده بودید. پس اگر آلرژی دارید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مرتب کردن رختخواب نباید اولین کار صبحگاهی شما باشد

مرتب کردن رختخواب قطعاً حس خوبی به افراد می‌‌دهد و شاید بسیاری از ما اولین کارمان این باشد که رختخواب را مرتب کنیم و بعد به سراغ اقدامات دیگر برویم اما انجام این کار برای کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند؛ اصلاً خوب نیست. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که ارگانیسم‌ها و موجودات ذره بینی که در رختخواب هستند، شب تا صبح تعدادشان افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر اولین کار شما مرتب کردن رختخواب باشد، یعنی این موجودات بیشتر به شما حمله می‌کنند و حساسیت تان شدید می‌شود.

دیرتر مرتب کردن تخت خواب بهتر است

اگر شما دست و صورت خود را بشویید، صبحانه بخورید و رختخواب را در همان حالت بگذارید و بعد به سراغ آن بروید، احتمال رفع عوامل حساسیت زا بیشتر است. پس بهتر است که این روش را به کار بگیرید.

بعضی از پزشکان این موضوع را قبول ندارند

محققان آزمایش‌‌هایی را در این مورد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که هرچقد دیرتر رختخواب را مرتب کنید،‌ احتمال وارد شدن موجودات زنده کمتر می‌شود اما بعضی دیگر این موضوع را باور ندارند. شما می‌توانید این اقدام را امتحان کنید. محققان بر این عقیده هستند زمانی که شما به تازگی از خواب بیدار می‌شوید، هنوز مقداری رطوبت حاصل از گرمای بدنتان داخل رختخواب وجود دارد و زمانی که به کارهایتان رسیدگی می‌‌کنید و تختخواب را در همان حالت رها می‌کنید، هوا به ملحفه و بالش می‌خورد، رطوبت از بین می‌رود. از آنجایی که این موجودات با خشکی میانه خوبی ندارند، تعدادشان کم می‌شود.

رطوبت خانه را کم کنید و ملحفه و روبالشی را مرتب بشوید

برای این که این مواد حساسیت زا تعدادشان کاهش پیدا کند،‌ به طور منظم ملحفه و روبالشی را بشویید و رطوبت محیط خوابتان را کمتر کنید.

اخبار داغ مرتبط:

پنج افسانه‌ رایج درباره‌ آلرژی و عدم تحمل غذایی

شرایط تزریق واکسن کرونا در افراد مبتلا به آسم و آلرژی

ارتباط بین سلامت روان و آلرژی چیست؟

منبع: نمناک