رژیم مایر چگونه سبب کاهش وزن می‌شود؟
جالب است بدانید که رژیم مایر به عنوان رژیمی که هدف آن کاهش وزن باشد، معرفی نشده اما این روزها از رژیم مایر به عنوان یک رژیم لاغری تاثیر گذار یاد می‌کنند. همانند برخی دیگر از رژیم‌ها مانند رژیم مدیترانه‌ای، رژیم مایر یک سبک زندگی است که بر تغذیه سالم متمرکز است که چنانچه این تغذیه و سبک زندگی سالم را رعایت کنید، در کنار سلامتی، کاهش وزن و تناسب اندام را نیز تجربه خواهید کرد.

به گزارش علاج نیوز، از سفارش‌های اساسی رژیم مایر، جلوگیری از ریزه‌خواری ( اگر ریزه‌خواری‌های طول روز را کالری شماری کنید، قطعاً ازین مقدار کالری، تعجب می‌کنید)، جویدن زیاد غذا و نوشیدن زیاد آب در طول روز است. برای جلوگیری از اسیدی شدن بدن نیز، دستورالعمول‌هایی برای مصرف غذاهای خام و قلیایی را در برنامه غذایی خود گنجانده است. البته بهتر است این دستورالعمل‌ها را تا قبل از عصر (ساعت ۱۶) رعایت کنید، چرا که ممکن است نفخ‌زا باشند.

رژیم مایر و جویدن زیاد غذا

احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده است که چرا در رژیم مایر آنقدر بر جویدن زیاد غذا تاکید شده است؟ احتمالاً تاکنون واژه خوردن آگاهانه به گوشتان خورده است. یکی از اصول خوردن آگاهانه، جویدن زیاد غذاست. چرا که باعث می‌شود هضم غذا در معده به راحتی صورت گیرد و همچنین با چشیدن طعم واقعی غذا، آن ولع غذایی نیز از بین رود. به همین دلیل علاوه بر جویدن زیاد غذا به خوردن اسموتی‌ها نیز در این رژیم سفارش شده است. چرا که اسموتی از قبل توسط میکسر بطور کامل خورد شده و به روند هضم غذا بسیار کمک می‌کند. همچنین در جهت راحت‌تر شدن هضم غذا، به بوییدن غذا نیز تاکید فراوانی شده است. چرا که با این کار، عصاره‌های گوارشی در معده ترشح می‌شود و به هضم غذا بسیار کمک می‌کند.

حتماً تاکنون متوجه شده‌اید که برای رژیم مایر، هضم غذا بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل در این رژیم تاکید شده است که از ساعت ۴ عصر به بعد غذای خام مصرف نکنید تا بدن بتواند استراحت کرده و فرایند هضم را بهتر انجام دهد.

یکی دیگر از اصول اساسی رژیم مایر مصرف منظم صبحانه است. باید هر روز صبحانه‌ای متعادل در رژیم غذایی‌تان وجود داشته باشد. همچنین شام را نیز باید ساعت ۵ میل کنید.

توجه کنید که منظور از متعادل بودن این است که در رژین غذایی‌تان باید تمامی گروه‌های غذایی اعم از کریوهیدرات و چربی و پروتئین وجود داشته باشد. البته پیشنهاد رژیم مایر این است مصرف کربوهیدرات را از ساعت ۵ عصر به بعد محدود کنید.

مواد غذایی که در رژیم مایر باید مصرف کنید

یکی از دلایل اینکه افراد به سمت رژیم مایر می‌روند، این است که در این رژیم هیچ گروه غذایی حذف نمی‌شود و همچنین از شما نمی‌خواهد که غذاهای مورد علاقه‌تان را نخورید. (به جز دو مورد! مصرف گلوتن و لبنیات). البته در برخی از سطوح این رژیم، سخت گیری‌های زیادی وجود دارد، اما در سطوح عادی آن بیشتر بر مصرف غذاهای قلیایی مانند سیب زمینی، تاکید شده است. بنابراین در این رژیم لازم نیست که به دنبال پرهیزات غذایی باشید، چراکه پرهیزات غذایی در آن وجود ندارد. مصرف فرنی در صبحانه نیز انتخاب مناسبی است. همچنین مصرف قهوه و چای سبز نیز در طول روز جزء برنامه غذایی رژیم قرار دارد.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، رژیم مایر بر هضم غذا تاکید زیادی دارد. در همین راستا، یک ساعت قبل و یک ساعت پس از هر وعده غذایی آب مصرف نکنید. چرا که مصرف آب در این بازه زمانی، گوارش غذا را با مشکل رو به رو می‌کند.

به این نکته مهم توجه کنید که مصرف میان وعده در رژیم مایر جایی ندارد.

آیا این رژیم برای شما مفید خواهد بود؟

توجه کنید که در رژیم مایر چیز جدید و عجیب و غریبی وجود ندارد. از همان بچگی پدر و مادر به ما گفته‌اند که غذا را زیاد بجوید و در طول غذا خوردن آب زیاد ننوشید. صبحانه مقوی بخورید و شام را کنترل شده مصرف کنید. در رژیم مایر هم تمامی این نکات باید رعایت شود

در این رژیم نیازی به کالری شماری ندارید و راحت بودن آن یکی از مزایی اصلی رژیم مایر به شمار می‌آید.

علاوه بر این، رژیم مایر یک ساختار را فراهم می­‌کند. هدف از این رژیم، حذف میان ­وعده و تمرکز بر روی خوردن غذاهای مغذی­ است. بنابراین باید بتوانید بر هوس خود غلبه کرده و سعی کنید از وعده­‌های غذایی‌­تان لذت کافی را ببرید.

اخبار داغ مرتبط:

با این ۱۰ روش به راحتی شکمی صاف داشته باشید

معجزه دارچین برای کاهش وزن

دستورالعمل کامل رژیم لاغری حرفه‌ای، سالم و بدون عوارض!

منبع: مینت فیت