کثیف‌ترین قسمت‌های فرودگاه که باید از آنها دوری کنید!
فرودگاه محل رفت و آمد است و افراد زیادی آنجا رفت و آمد می‌کنند و از برخی مکان‌های فرودگاه فوق‌العاده آلوده هستند پس بهتر است تا حد امکان از آنها دوری کنید.

به گزارش علاج نیوز، فرودگاه محلی است که افراد زیادی در آن رفت و آمد می‌کنند و در نتیجه جای تعجب نیست که این محل پر از جرم، آلودگی و باکتری باشد. اما بعضی از قسمت‌های فرودگاه هستند که بیش از هرجای دیگری با میکروب‌ها و آلودگی‌ها مواجهند. در ادامه قصد داریم کثیف‌ترین قسمت‌های فرودگاه را به شما معرفی کنیم.

مغازه‌ها

معمولاً مغازه‌های فرودگاه و قسمت‌هایی که مربوط به پرداخت پول هستند، بخاطر این که افراد در دقایق آخر در آنجا تجمع کرده و خرید می‌کنند، کثیف‌ترین قسمت‌های فرودگاه محسوب می‌شوند و بیشترین حد جرم و آلودگی در آن قرار می‌گیرد، زیرا افراد زیادی از این قسمت‌ها استفاده می‌کنند.

مسیر مخصوص چک کردن لوازم

این مسیر به خاطر این که جایی است که همه باید از آن عبور کنند، در نتیجه تمام آلودگی‌‌ها و جرم‌های حاصل از بدن، لباس و وسایل و افراد به آن انتقال پیدا می‌کند و در نتیجه جای تعجب نیست که آلوده‌ترین قسمت فرودگاه باشد؛ مخصوصاً دسته‌هایی که در اطراف این اتاق‌ها قرار می‌گیرد. اکثر ما به طور ناخودآگاه به آنها تکیه می‌دهیم و دستمان را رویشان می‌گذاریم که باعث می‌شود جرم‌ها و آلودگی‌ها خیلی راحت در آنجا تجمع پیدا کند.

دسته‌های صندلی داخل گیتِ فرودگاه

معمولاً افراد زمان زیادی را در سالن فرودگاه منتظر می‌‌مانند تا نوبت پروازشان برسد. صندلی‌هایی که روی آن می‌نشینند و منتظر می‌مانند و به دسته‌های آن تکیه می‌‌کنند. دسته‌های صندلی؛ از آن جایی که برخورد زیادی با افراد مختلف دارد، در نتیجه جزء کثیف‌ترین قسمت‌های فرودگاه محسوب می‌شود.

دکمه‌های فشاری شیر آب

بسیاری از افراد از این دکمه‌های فشاری برای شستن دست‌ها و مرطوب کردن بدن استفاده می‌کنند اما بهتر است که شما یک بطری آب همراه داشته باشید و از آنها استفاده نکنید. زیرا دکمه‌های فشاری زمانی استفاده می‌شود که دست شما کثیف است و می‌خواهید که دست تان را بشویید. در نتیجه دکمه‌ها یک وسیله بسیار کثیف محسوب می‌شوند.

سلف چک در کیوسک‌ها

این سلف چک‌ها به گونه‌ای طراحی شده که باعث می‌شود کار فرودگاه خیلی سریع‌تر انجام شود اما از طرفی همه افرادی که در آن سالن هستند، باید از آن استفاده کنند. در نتیجه برخورد زیادی با انواع جرم و آلودگی‌ها و انسان‌های متفاوت دارند و این قسمت جزء کثیف‌ترین قسمت‌های فرودگاه محسوب می‌شود.

منبع:‌ نمناک