نوعی شلوار که موجب کمردرد می‌شود!
کمر درد در زنان و مردان علل متعددی دارد که برخی از آنها به نظر عجیب می‌رسند اما مطالعات و بررسی‌ها درست بودن آنها را ثابت می‌کند.

به گزارش علاج نیوز، شلوارهای جین تنگ و چسبناک و حمل کیسه‌های بزرگ باعث ایجاد کمردرد می‌شوند. کمردرد می‌تواند به دلایل گوناگونی ایجاد شود. ما در این مقاله به این دو مورد از عوامل کمردرد که عبارتند از: استفاده از شلوار های جین تنگ و چسبناک و بلند کردن کیسه‌های بزرگ می‌پردازیم.

شلوار جین تنگ یکی از علل کمردرد است

آیا شما هم از کمردردهای متوالی رنج می‌کشید؟ در پوشیدن لباس‌هایتان دقت کنید که تنگ یا گشاد بودن آن در کمردرد بسیار موثر هستند، کیسه‌های بزرگ و غیر قابل حمل که افراد آنها را حمل می‌کنند بیش از کمر را در معرض خطر قرار می‌دهند. کفش‌های پاشنه بلند و … که همه این نکات بر اساس یک نظر سنجی از انجمن کایرو پراکتیک بریتانیا به شما ارائه شده‌اند. این نظر سنجی نشان داد که ۳/۴ (حدود ۷۳ % ) خانم ها از کمردردهای مزمن و دردناک رنج می‌برند و مهمترین عامل کمردرد در خانم‌ها پوشش و لباسی که بر تن می‌کنند می‌باشد.در حالی که کیف‌های دستی سنگین و برخی از شلوار های جین تنگ، با محدود کردن حرکت و جنبش در قسمت باسن و زانو باعث ایجاد کمر دردهای خطرناک در افراد می‌شود.

عوارض شلوار جین جذب برای زنان و مردان

در حالی که بیش از ۱/۴ از زنان (حدود ۲۸ % ) از اثرات لباسی که می‌پوشند آگاه هستند و آگاهانه خرید می‌کنند. برای اینکه دچار کمر دردهای مزمن و دردناک نشوید سعی کنید لباس‌های گشاد استفاده کنید و کیفها یا چیزهای سنگین را بلند نکنید و از کفش‌های پاشنه بلند نیز به هیچ وجه استفاده نکنید.

اخبار داغ مرتبط:

چرا ورزش می‌تواند کمردرد را تسکین بدهد

درمان کمردرد با کمربند طبی

گیلاس باعث تسکین درد کمر می شود

منبع: نمناک