۱۰ کیلو کاهش وزن در ۱۳ روز به کمک رژیم متابولیک
اگر به دنبال یک کاهش وزن شدید در مدت زمان کم هستید، رژیم متابولیک، جزء رژیم‌های لاغری است که به شما کمک می‌کند و در طی 13 روز می‌توانید 10 کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید.

به گزارش علاج نیوز، هر چند که ما این روش را اصلاً پیشنهاد نمی‌کنیم. چرا که کاهش وزن باید آهسته و پیوسته صورت بگیرد و با این روش کاهش وزن نه تنها عوارضی مانند معده درد و شُلی پوست را تجربه خواهید کرد بلکه پس از اتمام رژیم، باید منتظر بازگشت وزن نیز باشید.

استاندارد کاهش وزن در دنیا ماهی ۵ الی ۶ کیلوگرم است و بیشتر از این مقدار، همراه با عوارض و مشکلات بعد از رژیم است.

در این مقاله به تجزیه و تحلیل رژیم متابولیک خواهیم پرداخت.

رژیم متابولیک ۱۳ روزه چیست؟

-رژیم متابولیک یا رژیم کپنهاگ، برنامه لاغری ۱۳ روزه است که وعده ۱۰ کیلو کاهش وزن را در این مدت می‌دهد. در این رژیم باید قوانین زیر را رعایت کنید تا نتیجه لازم را بگیرید:

-میزان کالری که در این رژیم باید مصرف کنید، حدود ۶۰۰ کالری است. ( مصرف روزانه این میزان کالری، اشتباه محض است)

روزانه باید ۲ لیتر آب بنوشید.

-کربوهیدرات در این رژیم بسیار محدود شده است و باید بگوییم که تقریباً حذف شده است. چربی نیز بسیار کم است اما میزان پروتئین مصرفی در رژیم متابولیک بالا است. در این مدت پروتئین و سبزیجات زیادی باید مصرف کنید.

-مصرف نمک در این رژیم ممنوع است، اما مصرف سایر ادویه‌ها، منعی ندارد.

-استفاده از روغن در پخت و پز، نوشیدن الکل، استفاده از شیرین‌کننده‌های مصنوعی و حتی طبیعی مانند عسل و آدامس جویدن نیز در رژیم متابولیک ممنوع است.

پس از اینکه یک بار دوره رژیم متابولیک را گذراندید، تا دو سال دیگر نباید مجدد به سراغ این رژیم بروید. اگر هم این رژیم را از وسط ول کردید، پس از ۶ ماه دوباره می‌توانید تکرار کنید.

مصرف غذا در رژیم متابولیک چگونه است؟

برنامه غذایی رژیم متابولیک ۱۳ روزه است. در زیر برنامه ۲ روز از این رژیم آورده شده است:

روز اول

صبحانه: مصرف 1 فنجان قهوه با ۱ حبه قند

ناهار: مصرف ۲۵۰ گرم ژامبون مرغ با یک فنجان ماست یونانی یا ایسلندی

شام: مصرف 200 گرم استیک کبابی با یک کاسه سالاد سبز به همراه لیمو ترش.

روز دوم

صبحانه: یک فنجان قهوه با یک حبه قند

ناهار: مصرف ۴۰۰ گرم اسفناج آب پز + ۲ عدد تخم مرغ آب پز + یک عدد گوجه فرنگی

شام: مصرف 200 گرم گوشت گاو کبابی + یک کاسه سالاد سبز به همراه لیمو ترش

آیا رژیم متابولیک به کاهش سریع وزن کمک می‌کند؟

علی الظاهر بله به ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن پس از ۱۳ روز خواهید رسید اما در باطن خیر! اما چگونه؟ باید بگوییم که درست است وزنه به شما کاهش وزن ۱۰ کیلویی را نشان می‌دهد اما این کاهش وزن ناشی از کاهش آب بدن است و نه چربی‌سوزی و پس از اتمام رژیم آب بدن به جای خود باز می‌گردد. کاهش وزن واقعی طوری است که به صورت استاندارد و به تدریج در مدت ۱ ماه ۵ الی ۶ کیلو کم کنید. بنابراین پیروی کردن از این رژیم اصلاً پیشنهاد نمی‌شود. جز ضرر چیزی برایتان نخواهد داشت.

هیچ راه حلی کوتاهی برای یک شبه خوشتیپ شدن وجود ندارد. آهسته و پیوسته سبک غذایی خود را اصلاح کنید، در کنار آن ورزش کنید، مطمئناً نه تنها در بلند مدت به تناسب اندام می‌رسید بلکه به بهبود سلامت عمومی بدن و همچنین بهبود روحیه‌تان کمک زیادی خواهید کرد.

رژیم غذایی متابولیک گیج کننده چیست؟

این رژیم ادعا دارد که مانند رژیم متابولیک اصلی، متابولیسم بدن را با شوک رو به رو می‌کند و می‌توان کاهش وزن زیادی را اعمال کند. اما این رژیم همانند رژیم اصلی در مصرف کالری سخت گیر نیست. چرا که در روزهای کم کالری می‌توانید تا ۱۲۰۰ کالری و در روزهای پرکالری می‌توانید تا ۲۰۰۰ کالری مصرف کنید. بنابراین پیشنهاد ما این است چنانچه می‌خواهید به دنبال این گروه از رژیم های غذایی بروید، دنبال کردن نوع گیج کننده، انتخاب مناسب‌تری است. اما بهتر است حتما قبل از شروع رژیم، با یک کارشناس تغذیه یا مربی ورزشی مشورت کنید.

اخبار داغ مرتبط:

اگر رژیم لاغری دارید دور این میوه‌ها را خط قرمز بکشید

با این ۱۰ روش به راحتی شکمی صاف داشته باشید

۳ تاثیری که زنجبیل می‌تواند بر کاهش وزن داشته باشد

منبع: مینت‌فیت