توسعه واکسیناسیون، بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون
یک اپیدمیولوژیست گسترش واکسیناسیون را بهترین کار برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون دانست.

به گزارش علاج نیوز، یونسیان اپیدمیولوژیست در ارتباط زنده شبکه خبر با اشاره به اینکه مردم فریب نخورند و همواره شیوه‌نامه‌ها را رعایت کنند افزود: شاید در ابتدا اگر مراقبت بیشتری از رفت و آمد افراد در مرزها را می‌کردیم، می‌توانستیم جلوی ورود ویروس به کشور را بگیریم.


وی اظهار کرد: در حال حاضر یک مورد در کشور ما تشخیص داده شده است ما و همکارانمان بر این عقیده هستیم که خیلی پیش از این ویروس وارد کشور شده و ما توانستیم الان تشخیص دهیم. در حال حاضر به نظر می رسد کنترل بر روی مرز دیگر به ما کمک نمی‌کند زیرا این بیماری در جای جای کشور در حال پخش است و متاسفانه وقتی علامت‌دار می‌شود تا قبل از اینکه تشخیص داده شود توانسته افراد دیگر را آلوده کند.

یونسیان افزود: هنوز رشد موشکی را رو به بالا می‌بینیم، بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم در حال حاضر توسعه واکسیناسیون است، آماری درباره آمریکا نشان داده که تقریباً تمام افرادی که بستری شده‌اند واکسن دریافت نکرده‌اند، دز سوم واکسن برای ما خیلی مهم است اما مسئله حیاتی و ضروری این است که افراد واجد شرایطی که هنوز واکسینه نشدند یعنی افراد بالای ۱۲ سال باید شناسایی شوند و موانع را برطرف کنیم و اگر قابلیت اقناع وجود دارد آنها را اقناع کنیم.

این اپیدمیولوژیست با اشاره به اینکه نگرانی و هراس در جامعه ایجاد شده است ولی بهتر است بدانیم بیش از ۹۰ درصد افراد درمان نمی‌خواهند گفت: بهترین راه پیشگیری از ابتلا به امیکرون این است که در حال حاضر زمان بخریم و واکسیناسیون را کامل کنیم. کار دوم که به نظر می‌رسد در کنار این مسئله باید انجام دهیم اقداماتی است که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند انجام دهند لذا توصیه به اینکه مردم دست‌هایشان را بشویند و ماسک بزنند و فاصله فیزیکی را رعایت کنند به قوت خود باقی است.

وی گفت: تجربه نشان داده است هر فعالیتی که دولت یعنی دستگاه‌های اجرایی می‌توانند آن را محدود کنند باید انجام دهند و امتحانات را به تعویق بیندازند زیرا می‌تواند موثر باشد، ما اگر الان نخواهیم چند فعالیت را به اصطلاح به شکل عاجل محدود کنیم ممکن است شاهد مرگ ده‌ها هزار نفر مشابه موج پنجم باشیم.

اخبار داغ مرتبط:

توقف چرخه انتقال اومیکرون!

تزریق دز سوم واکسن، سدی محکم در برابر اومیکرون

آیا سویه جدید «اومیکرون» واکسن‌گریز است؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان