صاحبان این مشاغل، هرگز چاق نمی‌شوند!
این روز‌ها پشت میزنشینی و عدم تحرک در محیط‌های کاری رفته رفته تبدیل به مشکلی شده. پشت میزنشینی اگرچه کمی با کلاس به نظر می‌رسد، اما خیری برای سلامتی ندارد. بعضی از مشاغل برای سلامتی و تناسب اندام سود بیشتری دارند.

به گزارش علاج نیوز، بگذریم از اینکه بعضی از شغل‌ها به معنای واقعی کاذب هستند و خیر چندانی برای بشریت ندارند اما در حالت کلی کار کردن برای تامین زندگی، سلامت جسم و روح، بالا رفتن اعتماد به نفس، بیشتر شدن روابط اجتماعی و کسب تجربه‌های گوناگون خوب و در عین حال لازم است اما متاسفانه این روزها پشت میزنشینی، زُل زدن طولانی مدت به مانیتور و عدم تحرک در محیط‌های کاری رفته رفته تبدیل به مشکلی شده است که به زودی دامن خیلی‌ها را می‌گیرد. ساعت‌ها تکیه دادن به صندلی اداره یا به اصطلاح پشت میزنشینی اگرچه کمی با کلاس به نظر می‌رسد اما خیری برای سلامتی و تناسب اندامتان ندارد. بعضی از مشاغل مانند کشاورزی، پرستاری و … برای سلامتی و تناسب اندام سود بیشتری دارند.

پستچی‌ها؛

رژیم غذایی سالم و دور از پرخوری

پستچی‌ها یا مامورین زحمتکش اداره های آب، برق و تلفن برای رساندن نامه ها یا قبوض چند کیلومتر راه می روند؟ از قدیم الایام پستچی‌های زحمتکش با پای پیاده، دوچرخه یا موتور و ماشین جابجا می‌شدند تا نامه‌ها و محموله‌های پستی را به دست صاحبانشان برسانند. پستچی ها و یا قبض رسان‌هایی که پیاده یا با دوچرخه وظیفه‌شان را انجام می دهند در چهارچوب مشاغل سالم قرار می‌گیرند. آنها بیشتر روز را در هوای آزاد به سر می‌برند، به همین دلیل پرخوری نمی‌کنند و سالمتر هستند.


کارگران ساختمان؛

بنیه قوی و قدرت بدنی زیاد

کار کردن در بخش ساخت و ساز نیاز به بنیه قوی و شرایط بدنی خوب دارد. در واقع کار کردن با مصالح سنگین، کار کردن با دریل و به طور کلی کارهای فیزیکی این چنینی اصلاً ساده نیست و نیاز به تجربه و قدرت بدنی بالا دارد. کارگرهای ساختمانی مدام در حال تکاپو هستند. به همین دلیل هم امکان چاقی آنها خیلی پایین و حتی صفر است. اگر می‌خواهید کمی چربی بسوزانید، می توانید چند روزی هم که شده این حرفه را امتحان کنید. البته اگر پایه هستید.


غریق نجات‌ها؛

آمادگی جسمی و قدرت واکنش بالا

می خواهید سالم و خوش هیکل باشید، می‌توانید غریق نجات شوید. غریق نجات پ‌ها برای نجات دادن جان یک انسان مجبورند ورزش های سختی انجام دهند و آمادگی جسمانی بالایی داشته باشند. اینگونه نیست که همیشه روی صندلی بلندی کنار دریا بنشینند و نگاه کنند. آنها مدام گوش به زنگ هستند و باید آماده باشند. برای کسب این آمادگی جسمانی نیز مدام شنا می‌کنند و می دوند. در واقع این روزش‌ها بخشی از حرفه غریق نجاتی است. برای همین هم غریق نجات ها افراد سالم و دارای تناسب اندام هستند.


نظامی‌ها؛

آمادگی جسمی و روحیه قوی

شاید با دیدن این آیتم تعجب کرده و پیش خودتان بگویید جان نظامی‌ها که همیشه در خطر است. بله حق با شماست. نظامی هایی که در میدان جنگ هستند بدون شک هر لحظه در معرض خطر و حتی مرگ قرار دارند اما همه نظامی‌ها که هر روز در ماموریت و جبهه‌های جنگ نیستند. اما چرا نظامی بودن جزو سالم ترین شغل ها و نظامی ها جزو خوش اندام ترین افراد جامعه هستند؟

یک نظامی باید همیشه روی فُرم باشد؛ بنابراین باید هر روز ورزش کند و تمری‌ های آمادگی جسمانی بسیار سختی را انجام دهد. علاوه بر این، نظامی‌ها زمان زیادی در هوای بیرون هستند، روحیه گروهی بالایی دارند و مجبورند نظم و اصول خاصی را رعایت کنند. از این گذشته نظامی‌ها شکمشان را در فست فودها پر نمی‌کنند و همان چیزی را که در پادگان‌ها سرو می شود می‌خورند. هر چه باشد غذایشان باز بهتر از غذاهای فست فودی سرشار از چربی و قند و نمک است. بنابراین آنها همیشه از سلامت و تناسب اندام برخوردارند.


پیشخدمت‌های رستوران؛

مهارت در حفظ تعادل

به ندرت پیش می آید که پیشخدمت‌های رستوران یک جا بند شوند. حتما دیده اید که پیشخدمت‌ها چطور با یک دست چندین بشقاب را حمل می کنند؟ آنها مدام از این میز به آن میز می روند و سفارش مشتری‌ها را می گیرند و سرویس می‌دهند. به همین دلیل هم کالری زیادی می سوزانند. اگر شما هم مدتی است که بیکار هستید و البته کمی اضافه وزن پیدا کرده‌اید، می توانید این شغل را انتخاب کنید.


کارگران اسباب‌کشی؛

کالری سوزی بالا

مستاجرهایی که هر سال مجبورند اسباب و اثاثیه خود را جمع کرده و به خانه دیگری نقل مکان کنند بهتر می دانند که اسباب کشی چه کار سخت و طاقت فرسایی است و هیچ کس دلش نمی خواهد هر سال این کار را تکرار کند. بدون شک، این افراد فردای اسباب کشی احساس خستگی و کشیدگی ماهیچه‌ها را به خوبی احساس می کنند. کارگرهای حرفه ای اسباب کشی به دلیل شغلی که دارند به راحتی کالری می‌سوزانند و گرفتار اضافه وزن و مشکلات بعدی آن نمی شوند. البته امکان مشکلاتی مانند کمردرد برای این افراد زیاداست، به همین دلیل لازم است تا جایی که می توانند بهداشت کاری خود را رعایت کنند.


پرستاران؛

فعال و سالم

پرستارها در طول روز کاریشان فرصت استراحت و یکجا نشستن ندارند. آنها مدام در حال رسیدگی به بیمارها هستند و از این اتاق به آن اتاق در حال رفت و آمدند. پرستارها مجبورند بیمارها را بلند کنند، پا به پای آنها راه بروند، به مشکلات آنها رسیدگی کنند، در ساعت های مختلفی بیدار بمانند و خلاصه اینکه مدام فعال باشند. برای همین هم اضافه وزن و چاقی از آنها دور است.


پرستار و معلم ورزش بچه‌ها؛

شاد و سرحال

پرستارهای بچه مدام به دنبال بچه ها می‌دوند و با آنها بازی می کنند. به همین دلیل نمی‌توانند چاق، باکسل و ناخوش احوال باشند. معلم‌های ورزش هم هر روز باده ها بچه سر و کله می‌زنند و وظیفه تعلیم آنها را برعهده دارند. بدون شک شما هم خاطرات زیادی از معلم ورزش تان دارید. معلم های ورزش افراد شاد، سرحال و خوش اندامی هستند.


کارشناس تغذیه؛

متناسب و خوش تیپ

به ندرت یک متخصص تغذیه را می‌بینید که خودش گرفتار اضافه وزن باشد. از ما به شما نصیحت اگر متخصص تغذیه‌ای را دیدید که چاق است به تخصص او شک کنید. چه کسی بهتر از یک متخصص تغذیه خواص و میزان کالری‌های مواد غذایی را می‌داند و راه و چاه کنترل وزن را بلد است؟ برای همین هم متخصصان تغذیه همیشه افراد سالم و خوش تیپی که هم از سلامت بدن و هم از تناسب اندام برخوردارند.


کشاورزان؛

ذوق، صبر و تحمل بالا و بدن متناسب

اگر تعداد آشپزهای لاغر کم است، بدون شک تعداد کشاورزهای چاق کمتر است. اصلاً این شغل مهم را دست کم نگیرید. کشاورزها صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و تمام روز کاریشان را در هوای آزاد و در حال جنب و جوش و فعالیت هستند. درست است که ظهور فناوری، کار این افراد را ساده‌تر از گذشته کره است اما با این حال کشاورزها این شانس را دارند که در طول روز با عناصر چهارگانه خلقت در ارتباط باشند. هر کسی نمی‌تواند کشاورز باشد، این حرفه ذوق و استعداد می‌خواهد و تحمل. اگر کسی از روی علاقه شخصی این حرفه را برگزیده باشد باید بداند که یکی از سالمترین و خوش اندام ترین‌ها خواهد شد. واقعیت این است که کارکردن در هوای آزاد و در دل طبیعت زندگی شاد و سالم تری برای افراد رقم می‌زند.


مربی ورزش؛

شاد و خوش اندام

آدم وقتی قدم به باشگاهی می‌گذارد و مربی ها را می بیند به اولین چیزی که فکر می‌کند این است که آیا من هم روزی مثل او خواهم شد؟ به ندرت می‌شود مربی ورزشی را دیدکه بی حال و مریض احوال باشد یا اینکه تناسب اندام و یا سلامت بدن نداشته باشد. مربی‌های ورزشی افراد سرحال و خوش تیپی هستند. انتظار داریم مربی ورزش پا به پایمان ورزش کند. البته آنها نیز این انتظار را برآورده می‌کنند و در هر جلسه ورزشی پا به پای شاگردان می‌دوند و همراه آنها عرق می‌ریزند. مربی‌ها به میزان زیادی آب می‌نوشند، غذاهای سالم می‌خورند و به اندازه کافی تحرک دارند. به همین دلیل هم چاقی و بیماری‌ها از آنها دور می‌شود.


خدمتکار و نظافتچی؛

لاغر و پرتکاپو

کسانی که در کارهای خدماتی فعالیت می‌کنند و کارهایی مانند نظافت منزل انجام می دهند، همیشه افراد لاغرتری هستند. با وجود اینکه کارهای خانه و نظافت مشکلاتی برای کمر ایجاد می‌کند اما با این حال، این افراد مدام در حال تکاپو و جنب و جوش هستند. از طرف دیگر این افراد مجبورند در مدت زمان کوتاهی کارهای زیادی انجام دهند و به همین دلیل زمان کمتری برای ریزه خواری با پرخوری دارند؛ بنابراین چاقی از این افراد دور است. البته این افراد باید بیشتر به وضعیت سلامتی و تغذیه خود برسند تا بعد از مدتی بدنشان دچار فرسودگی نشود.

اخبار داغ مرتبط:

آنچه از جراحی‌های چاقی باید بدانید

چرا با وجود ورزش، چاقی شکمی از بین نمی رود؟

چهار دلیل که مانع از کاهش وزن شما می‌شود