آیا افراد روان پریش زودتر در موقعیت کاری خود موفق می شوند؟
تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد روان پریش با ویژگی های خونسردی، خودمختاری و همدلی ناچیز، کمتر با موفقیت حرفه ای مواجه می شوند و باور اینکه شخصیت‌ های سرد و بی‌ رحم در موقعیت های شغلی بالا قرار می ‌گیرند، بیشتر تخیلی است تا واقعیت.

به گزارش علاج نیوز، مردم اغلب فکر می‌کنند، افرادی که از خونسردی، نترسی و همدلی کم که مشخصه روان پریشی است، برخوردار هستند، زودتر به موفقیت می‌رسد. در واقع آنها یک ارتباط بین چنین افراد و موقعیت‌های درآمدی بالا برقرار می‌کنند.
هدویگ آیزنبارت، روانشناس دانشگاه ویکتوریا ولینگتون نیوزلند و سرپرست این پروژه تحقیقاتی در این رابطه گفت: «این عقیده یا باور عمومی وجود دارد که روان‌ پریشی با موفقیت بالاتر شغلی مرتبط است یعنی افرادی که دارای ویژگی‌ های روان ‌پریشی هستند، مدیران اجرایی یا سیاستمداران موفقی خواهند بود. اما پژوهش های ما این باور را رد می کند.»
محققان در این پروژه تحقیقاتی، داده‌های یک نظرسنجی از دوهزار و ۳۰۰ بزرگسال نیوزیلندی را بررسی کردند که در آن سه حوزه سوال خاص در نظر گرفته شده بود:
• اول، آنها سه جنبه از شخصیت روان ‌پریشی از جمله تسلط بی ‌باکانه، خودمختاری یا خودمحوری و خونسردی را از طریق پاسخ های نظرسنجی اندازه‌گیری کردند.
• دوم، آنها نظرات شرکت‌ کنندگان را در مورد موفقیت حرفه ‌ای‌ شان با ترکیب پاسخ‌ های شرکت‌ کنندگان به دو سؤال «چقدر از شغل فعلی خود راضی هستید؟» و «در شغل فعلی خود چقدر احساس امنیت می کنید؟» اندازه‌گیری کردند.
• سوم، آنها اعتبار شغلی را با محاسبه وضعیت اجتماعی- اقتصادی شرکت کنندگان همراه با نوع اشتغال (به عنوان مثال، متخصصان حقوقی در مقابل دستیاران تهیه غذا) اندازه گیری کردند.

از این معیارها، محققان توانستند فرضیه اصلی خود، اینکه افراد دارای تمایلات شخصیتی روان پریشی کمتر احتمال دارد به سطوح بالایی از موفقیت حرفه‌ای دست یابند، را بررسی کنند. آنها متوجه شدند افرادی که بیشتر دارای جنبه تسلط بی ‌باکانه بودند، موفقیت حرفه ای ذهنی بالاتری را گزارش کردند، در حالی که افراد با جنبه خودمختاری و خودمحوری، موفقیت حرفه‌ای ذهنی کمتری را نشان دادند. علاوه بر این، افرادی که دارای خونسردی بالا بودند، وجهه شغلی پایین تری را نشان دادند. این ارتباط‌ ها حتی زمانی که محققان متغیرهای دیگری مانند جنسیت، سطح تحصیلات، سن، و مدت زمان تصدی شغل را در نظر ‌گرفتند، نیز وجود داشت.

به اعتقاد این محققان بیشتر ویژگی ‌های شخصیتی روان پریشی تأثیر منفی بر موفقیت ذهنی حرفه ‌ای و اعتبار شغلی دارد. با این حال، به نظر می ‌رسد که جنبه تسلط بی باکانه روان ‌پریشی به موفقیت ذهنی بالاتر کمک می ‌کند. بنابراین می‌توان گفت تصورات رایج از اینکه شخصیت‌ های سرد و بی‌ رحم در موقعیت‌های شغلی بالا قرار می ‌گیرند، بیشتر تخیلی است تا واقعیت.

اخبار داغ مرتبط:

تاثیرات روانی طولانی مدت کرونا بر سلامت مغز انسان

اختلالات روانپزشکی و دیابت نوع ۲ اغلب با هم همراه هستند

افزایش اختلالات روانی با شیوع کرونا