درمان میخچه در خانه
میخچه دست چه دردناک یا بدون درد باشد ، درمان های خانگی و حرفه ای موثری وجود دارد که می توانید برای کنترل و برداشتن میخچه های انگشتان از آنها استفاده کنید.

به گزارش علاج نیوز، میخچه یک بیماری شایع پوستی است. اگرچه میخچه بیشتر روی انگشتان پا و پای فرد ایجاد می شود ، اما ممکن است در نقاطی که به انگشتان دست فشار زیادی وارد می شود هم ایجاد شود. میخچه ضخیم شدن لایه خارجی پوست در مناطقی است که با اصطکاک مکرر مواجه می شوند. در حقیقت، میخچه (مانند پینه) واکنش طبیعی بدن در برابر محافظت از پوست زیر آن است. مشکل اینجا است که میخچه می توانند ناخوشایند باشند. حتی برخی از آنها می توانند باعث درد خفیفی شوند.

چگونه میخچه را از بین ببریم


بسته به شدت و مدت زمانی که دچار میخچه شده اید ، روش های درمانی مختلفی در نظر گرفته شده است. زمانی که تلاش می کنید تا میخچه را درمان کنید می توانید پوست را نرم کنید تا به راحتی درمان شود. برخی از روش هایی که می توانید برای نرم کردن میخچه استفاده کنید عبارتند از:

خیساندن در آب گرم
استفاده از کرم های مرطوب کننده
استفاده از اسید سالیسیلیک
پس از نرم شدن پوست ، می توانید لایه های مرده پوست را با استفاده از یک سوهان پوست یا سنگ پا بردارید.
نکته مهم این است که باید از برداشتن بیش از حد لایه پوست خودداری کنید تا به دست ها یا انگشتان خود آسیب نرسانید. در برخی موارد ، برداشتن بیش از حد لایه پوست ممکن است باعث ایجاد عفونت شود.

راه پیشگیری از رشد مجدد میخچه دست
برای موضوع پیشگیری ، با انجام موارد زیر می توانید از رشد مجدد میخچه جلوگیری  کنید:

روزانه انگشتان و دستان خود را مرطوب کنید.
در حین کار با دست از دستکش استفاده کنید.
میخچه ها را با باند یا پد بپوشانید.

اگر باعث خیلی دردناک باشد یا با درمان خانگی از بین نرود، پزشک می تواند میخچه را با جراحی بردارد یا سطح آن را تراش دهد.

منبع: salamdonya

اخبار داغ مرتبط:

درمان بیماری نادر چشمی به کمک یک ژن

درمان خانگی ریزش مو با ۴ روغن