بررسی تفاوت‌های اصلی عمل بینی مردان و زنان
برای بسیاری از مراجعین عمل بینی سوال است که تفاوتی بین عمل بینی مردانه و عمل بینی بانوان وجود دارد یا خیر؟

به گزارش علاج نیوز، جراحی رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی هم برای زنان و هم مردان جزء ۵ عمل برتر زیبایی در سراسر دنیا است. این عمل مزایای زیادی برای افراد دارد، به طوری که نه تنها زیبایی چهره را بیشتر می‌کند، که در اغلب اوقات به بهبود عملکرد بینی و تنفس نیز منجر می‌شود. در حالی که تکنیک‌های عمل بینی برای هر دو جنس مرد و زن مشابه است، اما تفاوت‌هایی در نتایج عمل بینی در مردان و زنان وجود دارد که در این مقاله به طور کامل به آن پرداخته‌ایم.

بینی مردان چه تفاوت‌هایی با بینی زنان دارد؟

قبل از اینکه به تفاوت‌های عمل بینی در مردان و زنان بپردازیم اجازه دهید به تفاوت‌های بینی از نظر ظاهری و ویژگی‌های آن بپردازیم. زیرا بینی مردان و زنان در ظاهر با هم تفاوت‌های زیادی دارد و بهتر است ابتدا این تفاوت‌ها را بشناسیم.

تفاوت‌های ظاهری بینی مردان و زنان

-پل بینی در مردان بالاتر از زنان است

-مردان بینی نسبتاً وسیع‌تری دارند

-پوست بینی در مردان ضخیم‌تر از زنان است

-بینی زن معمولاً در مقایسه با بینی مرد از ظرافت و حساسیت بیشتری برخوردار است. 

-بسیاری از زنان معمولاً در ناحیه سوپراتیپ (پشت نوک بینی و بالاتر از آن) یک فرورفتگی جزئی یا یک انحنای ظریف دارند و همین فرورفتگی بین پل و نوک بینی از خصوصیات ظاهری زنانه است این درحالی است که در اغلب مردان این انحنا وجود ندارد و از خصوصیات بینی در مردان نیست.

-بینی زنان نیز ممکن است کمی کوتاهتر و کوچکتر از مردان باشد.

-سرانجام، بسته به نژاد، عرض بینی، موقعیت قوز و زاویه بین پایه بینی و لب‌ها نیز در مردان و زنان تفاوت‌هایی باهم دارد.

نقطه اشتراک عمل بینی زنان و مردان چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانیم که تکنیک انجام عمل رینوپلاستی در مرد و زن یکی است. یعنی جراح در هر صورت یا عمل بینی به روش باز انجام می‌دهد یا بسته. برای عمل بینی گوشتی و استخوانی در هر دو جنس تکنیک‌های مشابه و یکسان را  بکار می‌برد.

چه چیزی عمل بینی مردان را از زنان متمایز می‌کند؟

اما از نظر ظاهری همه چیز تفاوت دارد. زیرا بحث بر سر خصوصیات ظاهری مردانه و زنانه است. بهترین جراحان بینی بر این باورند که جدای از خواسته بیماران و متقاضیان عمل بینی، زنان باید طوری عمل کنند که خصوصیات زنانه بینی آنها حفظ شده یا بهبود پیدا کنند و مردان نیز باید در عین اینکه ایرادات ظاهری بینی شان برطرف می‌شود، طوری عمل کنند که ظاهر بینی آنها مشابه با ظاهر بینی زنان که ظریف‌تر و کوچکتر است نشود.

تفاوت‌های اصلی عمل بینی مردان و زنان چیست؟

تفاوت در انتظارات از نتایج عمل

اولین چیزی که بین عمل زیبایی بینی هر دو جنس تفاوت ایجاد می‌کند انتظارات است. هر دو جنس انتظارات متفاوتی از نتیجه عمل دارند. قطعاً اغلب مردان دوست دارند به صورت کاملاً طبیعی و بدون اینکه خصوصیات مردانه بینی از بین برود عمل کنند. مثلاً بسیار به ندرت پیش می‌آید که یک مرد درخواست عمل بینی عروسکی، فانتزی یا نیمه فانتزی کند. این در حالی است که دست کم در چند سال اخیر همین درخواست از سوی خانم‌ها بیشتر  بوده است.

تفاوت در فرم و شکل تییپ یا نوک بینی

مردان معمولاً برعکس خانم‌ها دوست ندارند نوک بینی شان بیش از اندازه بالا باشد. در حقیقت تجربه نشان می‌دهد بیشتر مردان تمایل دارند نوک بینی مقداری رو به پایین باشد. زیرا بالا بودن آن به نوعی تداعی کننده مصنوعی بودن عمل و یا زنانه بودن عمل است.

تفاوت در زاویه بین پایه بینی و لب

با توجه به اینکه نوک بینی در مردان کمی پایین‌تر خواهد بود زاویه بین پایه بینی و لب تحتانی بعد از عمل بینی در مردان  ۹۰ تا نهایتاً ۹۵ درجه است. این درحالی است که همین زاویه در خانم‌ها ممکن است بیشتر باشد.

اندازه بینی

خانم‌ها عمدتاً بینی کوچکتری می‌خواهند زیرا ظرافت و زیبایی را بیشتر می‌کند. اما مردان به جز در موارد معدود دوست ندارند ظاهر بینی آنها بیش از اندازه کوچک شود. آنها بیشتر قوز بینی را برمی‌دارند.

هزینه جراحی بینی

با توجه به اینکه انتظارات خانم‌ها ممکن است از نتیجه عمل بیشتر باشد و ریزه‌کاری های زیادی احتمالاً در حین عمل لازم دشته باشند، هزینه عمل بینی برای آنها بیشتر است و معمولاً برای آقایان کمی پایین‌تر است.

دوره نقاهت پس از عمل

آقایان معمولاً دوره نقاهت پس از عملشان اندکی طولانی‌تر است چون اغلب آقایان به اندازه خانم‌ها به دستورالعمل‌های جراح بینی توجه نمی‌کنند.

آقایان اگر روی عمل بین حساس هستند به هر جراحی مراجعه نکنند

اگر به عنوان یک آقا نیاز به عمل جراحی بینی دارید، اما می‌خواهید که ویژگی‌های مردانه بینی‌تان حفظ شود باید روی انتخاب جراح خود دقت و وسواس داشته باشید. زیرا اگر جراح خوب انتخاب نکنید ممکن است خصوصیات مردانه بینی خود را در یک چشم به هم زدن از دست دهید. بنابراین به دنبال بهترین و با تجربه‌ترین جراح باشید. عجله نکنید و با پرس و جو از دیگران، جستجو در شبکه‌های اجتماعی و یا حتی سرچ بهترین جراح بینی در شهرتان شروع کنید.

اخبار داغ مرتبط:

پلاسماجت بینی ؛ جایگزین جراحی‌های تهاجمی و گران‌قیمت!

روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی!

همه چیز درباره عوارض عمل بینی