لاغری با رژیم چای سبز
در این مقاله به معرفی رژیم چای سبز می پردازیم. یک رژیم لاغری 8 مرحله‌ای آسان که شامل نکات مفید برای کاهش وزن در دستور غذا، منوها، برنامه‌های ورزشی و مصرف الکل است.

به گزارش علاج نیوز، برخلاف سایر برنامه‌های کاهش وزن که ممکن است شامل شمارش وزن کربوهیدرات مصرفی، کالری شماری و غیره باشد، پیروی از رژیم چای سبز راحت‌تر است. مهمترین مساله، نوشیدن یک چای سبز با کیفیت است که توسط مطالعات علمی‌ثابت شده است که به شما در افزایش انرژی و چربی سوزی کمک می‌کند! چای سبز سلامت شما را تضمین می‌کند. این چای به شما کمک می‌کند تا به راحتی به اهداف خود برسید.

رژیم چای سبز موفق باید چگونه باشد؟

در زیر ۸ یافته مهم ذکر شده است که بارها و بارها در مطالعات موردی بی‌شمار اثبات شده است.

برنامه رژیم چای سبز مرحله ۱:

عاشق چای خود باشید!

نوشیدنی‌های معمول خود را با چای سبز جایگزین کنید.

در وعده صبحانه بهتر است در کنار قهوه از چای سبز هم استفاده کنید و با گذشت هفته‌ها خود را به نوشیدن چای سبز در صبحانه عادت دهید. رژیم چای سبز واقعاً موثر است.

برنامه رژیم چای سبز مرحله ۲: جدول روزانه یا جدول زمان بندی انعطاف پذیر

رژیم چای سبز فقط نوشیدن مقدار زیادی چای نیست. این یک فرآیند طولانی مدت است. شما باید چای سبز را در زندگی روزمره خود به عنوان بخشی از تغییر در شیوه زندگی فعال‌تر و سالم تر وارد کنید.

مهم است که به دنبال چای با کیفیت بالا بروید زیرا آن‌ها اثربخشی بیشتر و ناخالصی کمتری دارند. آنها شما را از هرگونه عوارض جانبی ناشی از نوشیدن زیاد چای محافظت می‌کنند. بهترین چای سبز در شرق آسیا نوشیده می‌شود، جوانترین جوانه‌های چای است که در سه روز اول بهار برداشت می‌شود. شما فقط ۳ تا ۶ گرم در روز نیاز دارید که ۳ تا ۶ فنجان می‌شود. اگر نسبت به کافئین کمی‌ حساس هستید، حتی نوشیدن ۱ گرم در روز می‌تواند از نظر انرژی مضاعف و لاغر نگه داشتن شما مفید باشد. جوانه‌های چای را می‌توان سه بار دم کرد و نوشیدن آنها در طولانی مدت مقرون به صرفه است.

چای سبز یک نوشیدنی کالری منفی است. این چای به شما کمک می‌کند متابولیسم خود را افزایش دهید و باعث سوزاندن چربی و کاهش وزن می‌شود. چای سبز، جذب مواد مغذی مانند چربی، پروتئین و آهن را نیز مختل می‌کند، که مطلوب نیست. نوشیدن چای سبز با معده خالی می‌تواند باعث ناراحتی معده و حالت تهوع شود. مهم این است که یک لیوان چای سبز تازه را صبح یک ساعت بعد از صبحانه دم کرده و بین وعده‌های غذایی بنوشید. اگر از جوانه‌های چای استفاده می‌کنید، می‌توانید آنها را سه بار خیس کنید تا بتوانید دم‌کرده آن‌ها را در طول روز بنوشید.

برنامه رژیم چای سبز مرحله ۳:

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، باید چربی کمتری بخورید! اما این در واقع سخت ترین قسمت هر رژیم غذایی است. بهتر است برنامه رژیم غذایی چای سبز خود را در کنار رژیم کم چرب قرار دهید. در یک رژیم غذایی متعادل غذای شما شامل موارد زیر است:

۶۰ درصد کربوهیدرات: غلات کامل، میوه‌ها، سبزیجات و حبوبات.

۱۵ تا ۲۵ درصد پروتئین (حدود ۵۰ گرم): گوشت گاو، مرغ، تخم مرغ، ماهی، حبوبات، آجیل و دانه‌ها ۱۵ تا ۲۵ درصد چربی

در شرایط واقعی، اکثر مردم حدود ۴۰ درصد از کالری خود را از طریق چربی دریافت می‌کنند! یعنی فردی که روزانه ۲۰۰۰ کالری مصرف می‌کند حدود ۸۰۰ کالری را از محل چربی‌ها دریافت می‌کند.

درصد چربی برخی از محصولات حیوانی به شرح زیر است:

شیر ۳۵٪

گوشت چرخ کرده بدون چربی ۵۴ درصد

گوشت چرخ کرده ۶۰ درصد

چربی نسبت به هر ماده غذایی کمترین اثر حرارتی را دارد. یعنی مثلاً وقتی پروتئین یا کربوهیدرات مصرف می‌کنید، بدن شما فقط برای هضم و جذب غذا باید ۲۰ تا ۳۰ درصد از انرژی آن را بسوزاند. اثر حرارتی چربی فقط %۳ است و کار کمی‌ برای جذب چربی در بدن شما لازم است.

هر نوع چربی که می‌خورید، چه اشباع، چه غیر اشباع و چه چربی ترانس، آنها آماده ورود مستقیم به بافت چربی شما هستند. بدن شما نیازی به انجام هیچ کاری برای ذخیره آنها ندارد. اگر هیچ ورزشی انجام ندهید، این چربی‌ها برای همیشه در آنجا باقی می‌مانند. انواع خاصی از چربی می‌تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. چربی فرآوری شده (اسیدهای چرب هیدروژنه یا ترانس) برای بدن بسیار مضر هستند.

چربی‌های اشباع شده

چربی‌های اشباع شده را می‌توان در محصولات حیوانی مانند کره، پنیر، زرده تخم مرغ، لبنیات و گوشت یافت. آنها مضر تلقی می‌شوند زیرا می‌توانند سطح کلسترول شما را افزایش دهند.

چربی غیر اشباع

در صورت امکان، چربی مصرفی خود را به چربی اشباع نشده تبدیل کنید که در ماهی، آووکادو، آجیل و روغن‌های گیاهی یافت می‌شود. آنها حاوی اسیدهای چرب ضروری (EPA) مانند امگا ۳ و ۶ هستند. این اسیدهای چرب نه تنها کلسترول را کاهش می‌دهد، بلکه با افزایش چربی سوزی و متابولیسم باعث کاهش وزن می‌شوند.

چربی ترانس

در نهایت، مراقب اسیدهای چرب ترانس باشید. آنها در اصل روغن‌های فراوری شده هستند. روغن‌های گیاهی، به شکل فرآوری نشده، سالم و غیر اشباع هستند. با این حال، هنگامی‌که در معرض نور و هوا قرار می‌گیرند، خیلی سریع فاسد می‌شوند. برای ماندگاری بیشتر آنها، تولید کنندگان آنها را “هیدروژنه” می‌کنند. اعتقاد بر این است که اسیدهای چرب ترانس موجود در روغن‌های هیدروژنه کلسترول بد LDL را بیشتر از چربی اشباع افزایش می‌دهند.

روغن‌های هیدروژنه واقعاً مخفی هستند و در اکثر محصولات روزمره یافت می‌شوند. روی بسته بندی می‌تواند عبارت‌های “بدون کلسترول” و “چربی اشباع کم” نوشته شده باشد و در عین حال محصول پر از چربی‌های ترانس باشد. باید مراقب اطلاعات نوشته شده روی بسته‌بندی مارگارین، غذاهای سرخ شده، کوکی‌ها، بیسکویت و محصولات پخته شده باشید. کلید موفقیت در کاهش وزن این نیست که به طور کلی از چربی اجتناب کنید، بلکه خوردن مقدار کم تا متوسط ​​چربیِ با کیفیت بالا است.

برنامه رژیم غذایی چای سبز مرحله ۴:

مراقب قند تصفیه شده باشید!

یک ماده غذایی می‌تواند فاقد چربی روی برچسب باشد و ۱۰۰٪ شکر باشد. خوردن قند تصفیه شده می‌تواند باعث افزایش سطح قند شما شود، که باعث آزاد شدن زیاد انسولین در بدن شما می‌شود. وجود بیش از حد انسولین در بدن می‌تواند میل به غذا و ذخیره چربی را افزایش دهد. بنابراین ممکن است رژیم کم چربی داشته باشید، اما کالری اضافی به شکل به چربی در بدن ذخیره شود.

اجتناب از قند تصفیه شده و چربی ترانس دو عادت مهمی‌ هستند که می‌توانید در برنامه رژیم چای سبز خود لحاظ کنید. خوشبختانه، مطالعات علمی‌نشان داده است که نوشیدن چای سبز به تنظیم سطح قند خون شما کمک می‌کند.

برنامه رژیم چای سبز مرحله ۵:

هرگز به خود گرسنگی ندهید. وعده‌های کم حجم نخورید. وقتی رژیم می‌گیرید و گرسنگی می‌کشید، غریزه بقای بدن شما فعال می‌شود و به طور خودکار به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی می‌روید. این امر متابولیسم شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود کالری کمتری بسوزانید. مشکل اصلی پس از رژیم شروع می‌شود، زیرا این متابولیسم کند می‌تواند تا هفته‌ها پس از آن ادامه یابد. این باعث پدیده یو یو می‌شود، جایی که شما نه تنها وزن از دست رفته را دوباره به دست می‌آورید، بلکه به وزنی حتی بیشتر از آنچه شروع کرده‌اید می‌رسید.

برنامه رژیم چای سبز مرحله ۶:

خوردن وعده‌های غذایی بزرگ را متوقف کنید و در طول روز به صورت دوره ای شروع به خوردن کنید. هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود، یک صبحانه معتدل، یک میان وعده صبحگاهی، یک ناهار متوسط​​، یک میان وعده بعد از ظهر، یک شام متوسط ​​و یک میان وعده کوچک بخورید. اطمینان حاصل کنید که زیاد غذا نمی‌خورید. ایده این است که سه وعده غذایی بزرگ را به چند وعده کوچک تقسیم کنید.

اخبار داغ مرتبط:

بهترین توصیه‌های رژیم غذایی و ورزش برای لاغری پاها

با این ۱۰ روش به راحتی شکمی صاف داشته باشید

۶ کیلو لاغری در ماه با رژیم سبزیجات + برنامه غذایی