مصرف این شکلات تلخ شادترتان می کند
پژوهشگران در مطالعه ای جدید تاثیر یک نوع خوراکی تلخ را بر خلق و خوی افراد مورد بررسی قرار داده‌اند.

به گزارش علاج نیوز، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، خوردن تنها ۱۰ گرم شکلات تلخ ۸۵ درصد سه بار در روز افراد را شادتر می‌کند.

شکلات تلخ، به گفته می‌شود که میزان کاکائو اضافه‌ شده به آن بسته به میزان ماده خشک تا ۷۵درصد رسیده و میزان شکر آن بسیار کم است؛ بیشتر شکلات‌های تلخی که دارای بالای ۷۰ درصد کاکائو هستند، دارای مواد شیمیایی هستند که رابطه مستقیمی با افزایش کیفیت سلول‌های بدن دارند و در مقابله با بسیاری از بیماری‌ها مثل سرطان و بیماری‌های قلبی نقش مؤثری ایفا می‌کنند. 

دانشمندان فواید خلق و خوی را برای افرادی که ۳۰ گرم شکلات ۸۵ درصدی در روز می خوردند دریافتند. تصور می شود که بهبود خلق و خو با تغییرات میکروبی در روده مرتبط است؛ محققان کره‌ای دریافته‌اند  بزرگسالان سالمی که در مجموع ۳۰ گرم شکلات تلخ ۸۵ درصد در روز می‌خورند، در مقایسه با بزرگسالان سالمی که شکلات با کاکائو کمتر یا اصلاً مصرف نمی‌کنند، شادتر هستند.

مطالعه جدید توسط محققان دپارتمان غذا و تغذیه، کالج اکولوژی انسانی، دانشگاه ملی سئول انجام شده و آنها ادعا می‌کنند که تا به حال اطلاعات کمی در مورد اثرات  مصرف روزانه وجود داشته است.این اولین مطالعه‌ با ارائه  شواهدی است که نشان می‌دهد، مصرف شکلات تلخ در زندگی روزمره بر حالات فیزیولوژیکی و روانی تأثیر می‌گذارد.
منبع: دیلی‌میل

اخبار داغ مرتبط:

خبر بد برای کسانی که قهوه را با شیر می‌خورند!

تاثیرات قهوه و چای بر مغز انسان