فراخوان شرکت در کارآزمایی دوز یادآور واکسن رازی اعلام شد
سخنگوی پروژه واکسن کووپارس از آغاز ثبت نام کارآزمایی دوز یادآور واکسن رازی کووپارس خبر داد.

به گزارش علاج نیوز، سخنگوی پروژه دوز یادآور واکسن رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از آغاز ثبت‌نام داوطلبان مشارکت در مطالعه بررسی ایمنی زایی و بی خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم خبر داد.

 محمد حسین فلاح مهرآبادی از آغاز ثبت نام داوطلبان مشارکت در مطالعه بررسی ایمنی زایی و بی خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم به آدرس http://Covpars ۲.rvsri.ac.ir (http://xn--covpars-m۱k.rvsri.ac.ir/) خبر داد.

وی با اشاره به لزوم تزریق دز یادآور به دریافت‌کنندگان واکسن‌های کرونا در کشور، گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن حدود سه ماه از مطالعه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس و همچنین به لحاظ این که تزریق‌کنندگان واکسن در کشور لازم است دز یادآور دریافت کنند، بررسی ایمنی زایی و بی‌خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم آغاز شده است.

فلاح مهرآبادی درباره شرایط مشارکت در این مطالعه، گفت: افراد واجد شرایط باید ۳ تا ۶ ماه از دز دوم واکسن سینوفارم آن‌ها گذشته باشد. البته در این مطالعه افراد واکسینه شده با واکسن سینوفارم به عنوان دز یادآور یک نوبت واکسن دریافت می‌کنند و اختصاص افراد به صورت تصادفی در یکی از دو گروه دریافت‌کننده واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید-۱۹ تولید موسسه رازی و گروه دریافت کننده واکسن سینوفارم خواهد بود.

 فلاح مهرآبادی افزود: افرادی که ۴ تا ۶ ماه از دز دوم واکسن‌های رازی کووپارس، آسترازنکا، پاستوکووک و اسپوتنیک آن‌ها گذشته باشد، هم واجد شرایط شرکت در مطالعه هستند و این افراد فقط واکسن رازی را به عنوان دز یادآور دریافت خواهند کرد.

منبع:روابط عمومی موسسه رازی

اخبار داغ مرتبط:

تطبیق واکسن‌ها با سویه اومیکرون در روسیه آغاز شد!

واکسن کرونا می‌تواند در برابر سویه جدید موثر باشد